На Борщівщині відбувся перший фестиваль трипільської культури

Захід тривав протягом двох днів, 23-24 вересня, у селі Більче-Золоте Борщівського району.

Заходи, які відбувалися у рамках фестивалю «Вертеба», були цікавими та насиченими, а програма – інформаційною та яскравою.

Розпочали дійство відкриттям виставки «Трипільські старожитності Тернопільщини» у Борщівському обласному краєзнавчому музеї.  Науковцям на чолі із заслуженим працівником культури і невтомним шукачем трипільських артефактів Михайлом Сохацьким було що показати і розказати гостям.

Упродовж багатьох років у печері «Вертеба», що у  с.Більче-Золоте, наукові працівники проводили археологічні розкопки і з’ясували багато цікавих фактів із життя трипільської цивілізації. Завдяки директору музею та його колегам, колись занедбана печера перетворилася на просторий музей. У ході фестивалю для учасників організовано та проведено екскурсії підземними лабіринтами печери–музею трипільської культури «Вертеба».

У Більче-Золотецькій музичній школі відбулися наукові читання, під час яких краєзнавці обговорили культурно-історичну ситуацію в розвитку трипільської культури.

На місцевому стадіоні презентували святкове дійство «Колиска світів». Учасників та гостей привітали народний депутат Олег Барна, заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик, голова Борщівської райдержадміністрації Людмила Юзьків та голова Більче-Золотецької об’єднаної територіальної громади Галина Огородник.

Також відбулася концертна програма за участю художніх колективів Тернопільщини й України. Родзинкою вечора став виступ львівського балету «Життя» з програмою «Етно-еволюція», а колективи художньої самодіяльності  подарували присутнім незабутні враження. Гостей та учасників фестивалю розважали народні аматорські ансамблі – вокальний «Більчанки»,  обрядово-фольклорний (с.Дністрове), обрядово-етнографічний (с.Мушкатівка)  та інші.

 

Галина САВЧУК

 

Фото Олега Левицького

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*