gazpostach

На Бережщині аферисти ошукали 80-річну пенсіонерку«Родич у поліції» – одна із схем, яку активно використовують шахраї, щоб витягнути з людей гроші. Від такого злочину постраждала і 80-річна жителька Бережанського району. Пенсіонерка переказала аферистові 10 тисяч гривень за порятунок доньки від кримінальної відповідальності.

Як встановили працівники територіального підрозділу поліції, до потерпілої зателефонував невідомий, який відрекомендувався співробітником поліції. Шахрай повідомив, що донька жінки причетна до бійки, за що їй загрожує кримінал. Однак можна уникнути відповідальності, якщо заплатити.

Пенсіонерка погодилася на умови додзвонювача. Через термінал вона переказала гроші на номер рахунку, який зазначив аферист. Пізніше жінка зрозуміла, що її ошукали, бо зв’язалася з донькою, яка спростувала інформацію про бійку.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

У поліції радять ігнорувати аферистів. Якщо телефонує «поліцейський», залякує та просить грошей, запитайте, як його звати, і в якому відділі поліції він працює, перепитайте прізвище та ім’я родича. Після цього шахраї зазвичай кидають слухавку.

Обов’язково зателефонуйте родичу. Якщо його телефон не відповідає чи відключений – не панікуйте! Зателефонуйте до поліції й дізнайтеся, чи перебуває там ваш родич.

Завжди перевіряйте отриману від незнайомців інформацію. Не поспішайте виконувати їх умови!

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*