gazpostach

На африканських левів з… фотооб’єктивомІм’я без перебільшення зірки вітчизняного фотомистецтва – талановитого маестро світлотіней Едуарда Кислинського є гордістю не лише тернопільської фахової школи, але й усієї України. Едуард Вікторович – напрочуд скромна людина і про свої професійні досягнення говорить неохоче. Та з нагоди його славного 50-річчя нам усе таки вдалося дещо розвідати про знаного ювіляра від друзів по творчому цеху.

Пан Едуард – витончений фотомайстер, який улюбленій справі віддав понад два десятки літ самовідданої праці. З літами набув неабиякого досвіду і такого професійного азарту, що на «тихе» полювання неодноразово відправлявся на африканський континент, у Шрі-Ланку та інші держави. Найбільше його вабить незаймана природа і дикі звірі, яких фотографує у їхньому ж середовищі. Для цього потрібні неабиякі хист, терпіння, а інколи й відвага. Кожен кадр – це мистецька картинка, яка захоплює своєю креативністю, чарівними краєвидами й хижим подихом диких звірів. І виходять у пана Едуарда ці роботи настільки ефектно, що ними зачудовуються шанувальники фотомистецтва з багатьох країн світу. А що це насправді так, свідчать престижні відзнаки з численних виставок і конкурсів. Досить сказати, що наш непересічний краянин удостоєний спеціальної Голубої стрічки (а це найвища нагорода Міжнародної федерації фотомистецтва) у США, Канаді та Англії, золотих медалей, крім уже згадуваних держав, Австрії та Люксембургу. Саме тому він – член Міжнародної, Американської та Британської організацій фотохудожників. А в Тернополі за свої вагомі мистецькі здобутки визнаний «Людиною року» і лауреатом премії імені Володимира Лучаківського.

Попри свою зайнятість та високий авторитет у професійних колах маестро охоче ділиться своїм досвідом з учнівською молоддю. Регулярно читає цікаві лекції на тематичних семінарах і є незмінним учасником журі дитячих фотоконкурсів. Адже щиро прагне, щоб і його вихованці досягали вершин в улюбленій справі.

Користуючись нагодою, хочеться щиро подякувати Едуардові Кислинському за мистецькі шедеври і побажати міцного здоров’я, активного довголіття, нових цікавих знахідок на ниві фотомистецтва.

Тарас БОГДАНЮК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*