Митрополит Макарій взяв участь у святкуванні на Тернопіллі 100-річчя відродження УАПЦ

Відповідно до розпорядження Предстоятеля Української автокефальної православної церкви блаженнійшого Митрополита Київського і усієї України Макарія (Малетич), 10 листопада у  Тернопільській єпархії УАПЦ на чолі з владикою Тихоном (Петранюк) урочисто відзначили 100-річчя утворення УАПЦ.

У  кафедральному соборі Різдва Христового, що у центрі  Тернополя, на  вулиці Руська, зранку відбулося  святкове Архієрейське Богослужіння. Після нього на могилі блаженноспочилого Мефодія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ відслужили заупокійну панахиду. Того ж дня в  обласній філармонії відбулася урочиста святкова академія  “100-річчя УАПЦ” за участю Митрополита Макарія, який зазначив:

«Сьогодні ми відзначаємо історичну подію, що відбулася сто років  тому. Згадуємо патріота Митрополита  Липківського – натхненного українця. І нині ми тішимося, що у нашій церкві Служба Божа правиться українською мовою, церква є українською. І виступає за єдину помісну автокефальну православну церкву. Щиросердечно дякую керуючому Тернопільською єпархією владиці Тихону, архієреям, парафіянам, місцевій владі».

Привітати вірян з такою визначною подією прийшли також голова облдержадміністрації Степан Барна, заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

«Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, 2017 рік ми проводимо у рамках відзначення 100-річчя Української революції, – зазначив голова ОДА Степан Барна. – Елементом ж відродження української державності у 1917 році було відродження української церкви. Саме з цього та з формування української автокефальної церкви розпочався і процес духовного відродження України, який тривав у доволі цікавих умовах. Тоді відбувся єпархіальний з’їзд, котрий дав поштовх до створення автокефальної церкви. Але є цікавий факт, що церква відроджувалася не тільки тому, що  було потужне духовенство, а й тому, що серед духовенства були вояки Української Народної Республіки. І це привело до  симбіозу духовного середовища з громадським. Сьогодні змінилися лише обставини. Ворог у нас один. Як колись, в умовах української революції, так і тепер він також намагається знищити українську помісну церкву на сході України. Тому наше завдання – об’єднуючи всі українські церкви на території області та України, відродити ідею єдиної помісної церкви».

До слова, за щиру співпрацю з Тернопільською єпархією Української автокефальної православної церкви  і з нагоди 100-річчя відродження УАПЦ голову облдержадміністрації Предстоятель УАПЦ блаженнійший Макарій нагородив орденом Благовірного Петра Сагайдачного.

Керуючий Тернопільською єпархією владика Тихон (Петранюк) зробив доповідь про історію УАПЦ, її роль у житті українців та України. Нині, за його словами, треба брати уроки з історії церкви і просити у Бога миру, благополуччя та процвітання для України, що переживає складні часи.  Має бути один народ, одна мова, одна церква. Місія духовенства – нести світло в народ, коли є виклики  для держави.  Важливим є і рух за автокефалію церкви, що триває роками. Адже на автокефалію був  вплив завжди як через  внутрішні, так і через зовнішні чинники.

Учасники урочин висловили сподівання, що з Божою допомогою матимуть свою автокефальну православну церву.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*