06.02.2023 11:32

Повідомити про новину

Поширити:

11В обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація першої частини бібліографічного покажчика «Мистці Тернопільщини». Це продовження запровадженої бібліотекою серії «Мистецька Тернопільщина».
Вона має назву «Образотворче мистецтво»,  а наступна частина висвітлюватиме творчість майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
Тут зібрано найповнішу біографію про художників, скульпторів, фотохудожників, мистецтвознавців – вихідців з Тернопільщини. А також мистців-українців з діаспори, уродженців Тернопілля.
У збірнику є п’ять розділів – «Живопис, графіка», «Фотохудожники», «Скульптура», «Українська західна діаспора», «Мистецтвознавство». У них 160 персоналій, бібліографію кожного з яких доповнює стаття про їх життєвий та творчий шлях.
Покажчик засвідчує, що на мистецьку тематику найбільше матеріалів помістили у періодиці Б.Мельничук, І.Дуда, В.Хома, К.Медведик, В.Собуцька, Г.Садовська, О.Герман, В.Стецько, А.Кудрицький, інші.
Посібник є і в електронному варіанті в інтернеті.
В обговоренні видання взяли участь директор обласної універсальної наукової бібліотеки В.Вітенко, його заступник Г.Полева, директор видавництва «Підручники та посібники» Я.Гринчишин, а також В.Миськів, І.Дуда, М.Ониськів, Б.Хаварівський, Є.Удін, Я.Омелян та інші. Видання побачило світ  за фінансової підтримки ОДА та обласної ради.
Олександр ЛІБЕРНИЙ

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.