gazpostach

Мистецькі роботи презентували Витягловські22223Цікаву експозицію відкрило у виставковому залі обласної організації Національної спілки художників України мистецьке подружжя з Чорткова Тетяна та Михайло Витягловські. Виставку вони приурочили до 30-ліття творчої діяльності.

Стіни зали прикрасили понад 50 ткацьких картин – гобеленів ручної роботи Тетяни та  п’ять об’ємних дерев’яних інсталяцій філософського характеру Михайла.

Усі ткацькі роботи мають дуже цікаві підписи: “Ніч дівочих сподівань”, “Сестри, які не спізнали долі”, “Смачна колись була вода”, “Світлий бік темної ночі” тощо.

– На творчість мене надихає саме життя, – розповіла художник декоративно-прикладного мистецтва пані  Тетяна. – Це можуть бути якісь події, емоції, настрій, улюблені вулички чи просто моменти, які запали в душу. У своїх гобеленах відтворюю наші традиції, легенди. Усе це я фіксую спочатку на папері, а потім з малюнку вже творю гобелен. Живописців є багато, а от у  техніці ручного ткацтва працює не багато майстрів. Тому мені хочеться творити те, що є рідкісним. Якщо є натхнення, бажання працювати і вільний час, то картину можна виткати за 3-4 місяці, хоча здебільшого  на одну роботу йде півроку. Це доволі важка і клопітка праця, але для мене ткати легше, ніж, наприклад, вишивати.

22224Раніше Тетяна Витягловська  використовувала для гобеленів звичайну овечу вовну, яку сама й фарбувала. Тепер вже є можливість купувати вовну, акрил, бавовну, напіввовну різних відтінків.

Михайло Витягловський працює у техніці дерев’яної пластики та олійного живопису. На виставку привіз частину робіт з циклу «Вади цивілізації». За його словами, він працює у своєму стилі, Тетяна – у своєму, але кожен митець доповнює іншого. Цьому сприяють спільно прожиті роки.

– Через певний художній образ я намагався простими формами передати щось велике, значиме, – каже Михайло Витягловський. – Наприклад, у композиції «Храм війни» я показав, як під час вибуху в хаосі переплелися життя, смерть і кров. Загалом, всі мої роботи мають певний філософський зміст. Відтворити  задум у дереві не проблема, головне – народити цікаву ідею.

– У своїх композиціях подружжя  Витягловських представило глибокі сюжети та українські мотиви, – сказав  директор Тернопільського обласного художнього музею  Ігор Дуда. – Підписи як  до скульптур, так і до гобеленів надзвичайно влучні. Об’ємні форми скульптур з дерева доповнюють гобелени.

Галина ВАНДЗЕЛЯК
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*