gazpostach

Михайло ГОЛОВКО: «Зміни у соціальній сфері дадуть додаткові гарантії соціального захисту і впевненість у завтрашньому дні»500022У червні народні депутати України подали на розгляд Верховної Ради проект про внесення змін до Закону України «Про соціальні послуги», який передбачає покращення умов у наданні соціальних послуг людям, котрі доглядають за інвалідами. Одним із ініціаторів важливого для українців законопроекту виступив депутат від ВО «Свобода» із Тернопільщини Михайло Головко.

Проект закону, що перебуває на стадії опрацювання комітетом, покликаний на законодавчому рівні допомогти тим людям, які вважаються працездатними, однак працювати змоги не мають, оскільки доглядають за інвалідами або престарілими. Сума щорічної компенсаційної виплати (приблизно 0,36% від прожиткового мінімуму), на думку ініціаторів проекту закону, є надто низькою, що є грубим порушенням норм Конституції.

За новою редакцією, «розмір компенсаційної виплати одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику за надання соціальних послуг з догляду за дитиною-інвалідом підгрупи А та Б, а також одному з батьків, подружжю інваліда І групи підгрупи А та Б з дитинства, які надають їм соціальні послуги з догляду, не може бути нижчим (на місяць) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на день виплати».

  • Ми дуже надіємося, що законопроект візьмуть до уваги. Адже стара редакція порушувала права людини – людини, яка жертвує собою, кар’єрою, добробутом заради немічного. А компенсація за важку щоденну працю – мізерна, всього лише 4 гривні 80 копійок, що є неприпустимим з боку держави. Вірю, що зміни у законі про розміри соціальних компенсаційних виплат дадуть додаткові гарантії соціального захисту і впевненість у завтрашньому дні.

Христина КОКІТКО, студентка ТНПУ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*