Повідомити новину

Поширити:

Golovko_[1]Нині в Україні виникла складна ситуація із тваринництвом щодо можливості утримання великої рогатої худоби. Кількість господарств, які вирощують велику рогату худобу і орендують земельні ділянки для обслуговування будівель господарського двору на території сільських рад (за межами населених пунктів), катастрофічно зменшується.
Згідно з даними Державної служби статистики, в Україні поголів’я великої рогатої худоби з 1 січня 1991 року по 1 січня 2016 року скоротилося від 24,6 млн. голів до 3,7 млн. голів. Кількість сільськогосподарських підприємств, що утримували велику рогату худобу протягом 2016 року, знизилась з 3040 до 2826, а кількість господарств, що утримували корів, – із 2802 до 2614. У 2015 році в Україні вироблено 10615,4 тис. тонн молока, що на 517,4 тис. тонн (або на 4,6%) менше від обсягу виробництва молока у 2014 році.
Передбачається, що нова нормативна грошова оцінка вищевказаних земельних ділянок – орієнтовно 57 грн. за 1 кв. м, а отже, річна сума орендної плати становитиме щонайменше 17100 грн. за 1 га. Наслідком такої високої плати буде тотальне вирізування залишків поголів’я великої рогатої худоби, закриття ферм і позбавлення людей, які там працюють, робочих місць і можливості забезпечувати себе і свої сім’ї. Це призведе до подальшого зубожіння українського села і зростання безробіття в країні.
«Відтак виникає гостра необхідність порятунку тваринної галузі сільського господарства, де вирощують велику рогату худобу, поки це ще є можливим», – зазначає нардеп від ВО «Свобода» Михайло Головко.
Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння сільськогосподарським виробникам які утримують велику рогату худобу)» №4019а від 15.07.2016 за авторства М.Головка пропонує зменшити ставку плати за оренду земельних ділянок до 1% від нормативної грошової оцінки.
«Пропоновані зміни дадуть змогу забезпечити належний рівень функціонування господарств, які вирощують велику рогату худобу, й зберегти наявні робочі місця», – підсумовує Михайло Головко.
Ухвалення закону дасть можливість усунути прогалини в чинному законодавстві і впорядкувати його відповідно до соціальних потреб українського села, а також створити умови для збереження й примноження існуючого поголів’я великої рогатої худоби в державі з метою забезпечення громадян молоком і м’ясом українського виробництва.