08.06.2023 14:51

Повідомити про новину

Поширити:

Окружний адміністративний суд м. Києва розглядає одразу дві справи за позовом народного депутата України VII та VIII скликань Михайла Головка до Кабінету Міністрів України.
Свободівець оскаржує карантинні обмеження, бо вважає, що вони порушують конституційні права і свободи людини. На його думку, в такий спосіб чинна влада зомбує та залякує українців.
Зокрема, у суді Михайло Головко ще від квітня вимагає визнати Постанову Кабміну № 211 від 11.03.2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» разом з низкою внесених
змін до неї незаконною та нечинною, а дії Кабінету Міністрів – неправомірними. Окрім цього, у п’ятницю він
подав позов й щодо так званого зонування на «червону», «помаранчеву», «жовту» та «зелену» карантинні зони.
Щодо першого позову політика, то наразі відбулося вже 2 засідання, наступне – 12 жовтня. Важливо, що до матеріалів справи долучили рішення Конституційного суду України, яким окремі пункти постанови були визнані незаконними.
У процесі підготовки до слухання справи Михайло Головко разом із адвокатом викрили цікавий факт.
«У рамках розгляду справи ми з’ясували, що березнева постанова щодо карантинних обмежень була прийнята і проголосована на засіданні Кабміну з суттєвими
порушеннями. Перед ухваленням проєкт постанови має пройти через комітети, міністерства та низку експертиз, зокрема перевірку на дотримання гарантій реалізації та захисту конституційних прав та свобод людини. Ми почали з’ясовувати, чи була проведена ця експертиза. Здійснюється вона Міністерством юстиції України, тому ми надіслали їм відповідний запит. У відповідь Мін’юст нам заявив, що таку перевірку проводили, але надати копію висновку не можуть, тому перевели стрілки на Міністерство охорони здоров’я. У МОЗ вже більше місяця не відповідають на наш адвокатський запит, тому є всі підстави вважати, що цього важливого документа немає, а всі карантинні обмеження є прямим порушенням Конституції України», – пояснює  Михайло Головко.
Щодо зонування України за кількістю поширення випадків коронавірусної інфекції, то, на думку Михайла Головка, цим методом «Слуги народу» намагаються залякати «непокірних» українців.
Відколи «ЗЕвлада» почала залякувати українців карантином і заробляти на цьому, я завжди був проти порушення наших конституційних прав! Я знову подав до суду на дії уряду Шмигаля. Замість того, щоб подбати про безпеку і здоров’я груп населення, що перебувають у зоні ризику, триває зомбування та залякування всієї країни. Я підтримую міського голову Тернополя Сергія Надала, який, хоч і сам захворів на коронавірус, залишається справжнім державником і виступає за розумні карантинні заходи на противагу подвійним стандартам уряду, мета яких узурпація влади та ресурсів в Україні», – наголосив Михайло Головко.
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.