Михайло Головко виступив проти діяльності свинокомплексу

Жителі Збаража протестують проти діяльності свиноферми на території міста. Людей підтримав і народний депутат від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Головко, який ініціював збір підписів.

«Збараж потерпає від нестерпного смороду від свиноферми ТОВ «Поділля», яка здійснює діяльність без наявних дозволів, – заявив Михайло Головко. – Неодноразові звернення збаражчан зі скаргами не знаходять вирішення у правовий спосіб. ТОВ «Поділля» здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від утримання свиней та бетонованого гноєзбірника. Державна екологічна інспекція у Тернопільській області підтверджує, що зазначені дії ТОВ «Поділля»  здійснює без дозволу та систематично ігнорує приписи екологічної інспекції. Лише за 2017 рік ТОВ «Поділля» тричі проігнорувало виконання приписів Державної екологічної інспекції. Водночас мешканці Збаража скаржаться на нестерпний сморід, що розповсюджується від свинарника, на головний біль, нервові зриви. Заявники занепокоєні, що відходи життєдіяльності свиней можуть проникнути в грунтові води, що може призвести до спалаху інфекційних захворювань. Я скерував депутатське звернення до поліції з вимогою внести відомості до ЄРДР про кримінальні правопорушення згідно зі статтею 241 ККУ «Забруднення атмосферного повітря» та статті 236 ККУ «Порушення правил екологічної безпеки»».

Збаражчани разом з депутатами різних рівнів організували зустріч біля свиноферми, щоб поспілкуватися з керівництвом ТОВ «Поділля». На жаль, жоден власник свинокомплексу не вийшов до людей.

Поліцейські ж заявили, що вже розпочали чергову перевірку діяльності підприємства та відкрили кримінальне провадження стосовно цього випадку.

Найближчими днями відбудуться чергові збори громадян.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*