gazpostach

Михайло Головко: «Українці заслуговують на справжню медреформу, а не на створення центру відмивання грошей на людських нещастях»Уже впродовж не одного місяця розробляють медичну реформу, яка має дати можливість громадянам отримати якісно нові медичні послуги. Проте насправді ці зміни можуть спричинити кризові явища, а то й знищити медичну галузь. Створення так званих медичних округів призведе до оптимізації та зменшення лікувальних закладів.

«Триває обговорення пропозиції щодо зменшення в Тернопільській області туберкульозних лікувальних закладів, мовляв, в лікарнях перебуває невелика кількість хворих. Але Україна посідає, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 7 місце в Європі за поширенням цієї хвороби. Хоча в країні про ці цифри нічого не знають. У Тернопільській області майже не проводять дослідження рівня захворюваності серед населення на туберкульоз», – переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Та й в інших напрямках ситуація нічим не краща. МОЗ України запропонувало перевести все лікування на співфінансування. «Як стверджують окремі депутати та чиновники, за кожною людиною буде закріплено безкоштовний гарантований пакет медичних послуг. За інші послуги доведеться оплачувати. Якщо людина тяжко хвора на якусь недугу, що не внесена в перелік цього пакету, вона повинна заплатити за лікування всю суму повністю. Та чи зможе вона платити за дороге лікування? Таким чином, соціально незахищене населення, зокрема пенсіонери, малозабезпечені, не буде мати необхідних коштів для лікування важких хвороб і тихо помиратиме. Зате олігархи не страждатимуть від цих недуг», – наголосив нардеп-свободівець.

Існує загроза, що усі медичні послуги будуть платними, що суперечить Конституції України. Фактично, люди після реформи платитимуть більше, порівняно з нинішньою сумою хабара лікарю. Також йдеться і непотрібність страхової медицини. Кошти ж, передбачені на фінансування гарантованого медичного пакету, будуть зосереджені в одній державній організації, куди, як по святу воду, ходитимуть лікарі, щоб мати заробіток. «Фактично, діятиме структура, через яку існуватиме реальна можливість відмити мільярди гривень, не надавши необхідних медичних послуг та медикаментів хворому», – підсумував Михайло Головко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*