gazpostach

Михайло Головко: “У парламенті саботують свободівські ініціативи щодо покращення ситуації в газовій царині”Потрібно ліквідувати корупційні схеми в газовій системі, а газ мають подавати за справедливою ціною. Про це заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко під час брифінгу в парламенті 21 червня 2017 року.

«З 1 жовтня тарифи знову хочуть піднімати до 9000 грн. Це покладе українську економіку на лопатки. Законопроекти про функціонування ринку газу, які пропонує «Свобода», мають бути внесені в сесійну залу. І ми вимагаємо від депутатів підтримати ці ініціативи», – зазначив націоналіст.

Свободівець висловив обурення з приводу того, що українці, які, згідно з Конституцією, є власниками надр землі, зобов’язані переплачувати за вартість газу в рази. Зокрема, він навів приклад сусідньої Польщі, яка не має власного газу, проте платить за нього 180 доларів, тоді як наші громадяни мають платити по 290-300 доларів.

Михайло Головко заявив, що свободівці в парламенті зареєстрували низку законопроектів, які мали б покращити ситуацію. Зокрема №2408А («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України») та №6583 («Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)»). Як заявив народний депутат, законопроекти «Свободи» свідомо блокують та не вносять на розгляд у сесійну залу.

«Газ власного видобутку має йти на потреби населення. В Україні його достатньо, аби забезпечити ЖКГ. Але через корупційні схеми НАК «Нафтогазу» це майже неможливо зробити. Друга проблема в тому, що мережі, якими володіють облгази, сьогодні формально не є державними. А згідно з поданим законопроектом, газорозподільна система може перебувати лише в державній або в комунальній власності. Ми хочемо усунути посередників і всі корупційні схеми в цій царині. Тоді може бути знижена ціна на газ і, відповідно, зменшаться тарифи», – наголосив Михайло Головко, закликавши всіх депутатів підтримати законодавчі ініціативи «Свободи».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*