gazpostach

Михайло ГОЛОВКО: «Теперішня влада створює диктатуру, не менш жорстку, ніж за часів Януковича»«Проект Закону під №5610 від 27.12.2016, який був ухвалений Верховною Радою України як Закон 16.03.2016, спрямований не тільки на те, щоб надати можливість засудити Януковича чи будь-кого зі зниклих з України регіоналів. Основне його завдання – надати слідчим прокуратури й суддям більше повноважень для неправомірного утримання громадян України під вартою якомога довше, не передаючи кримінальну справу до суду», – переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Основні вади цього законопроекту добре описані головним науково-експертним управлінням Верховної Ради України.

Проведення судового засідання може відбуватися без підозрюваного/обвинувачуваного у випадку, якщо він не з’явився на суд, бо перебуває за межами України. Попередження вважається врученим, якщо його надіслали за останнім відомим місцем проживання особи. Це – абсурд, оскільки наперед відомо, що вона не зможе її отримати, адже перебуває за кордоном.

Збільшено максимальний строк тримання під вартою з 12 до 18 місяців. «Тобто, слідчий має можливість утримувати 1,5 року людину в СІЗО безпідставно. Немає таких злочинів, що потребують 1,5 року слідства, коли вже встановлено особи обвинувачених!» – стверджує Михайло Головко.

Злочинець отримує змогу уникнути покарання шляхом укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим у провадженні.

«Відтепер у СІЗО можна буде утримувати людей на деякий час довше. Таким чином, пропонується створити окрему стадію, яка не належить ні до досудового розслідування, ні до судового розгляду. При цьому до закінчення цієї стадії судовий розгляд розпочати буде неможливо.

Ухваливши цей закон з метою заочного засудження Януковича, влада розробила механізм позбавлення волі людини навіть без фактичного попередження про слідство і суди. Адже виходить так, що в будь-який момент до домівки невгодних владі громадян може прийти судовий виконавець уже з рішенням суду про призначення строку ув’язнення і відразу ж відправити в тюрму», – зазначає Михайло Головко.

Тому відтепер громадяни перебуватимуть перед безпосередньою загрозою тюремного ув’язнення за заочним рішенням суду.
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*