gazpostach

Михайло Головко: «Свобода зупинить незаконну діяльність свиноферм та підприємств з вирощування курей»Останнім часом в Україні збільшилася кількість конфліктів між господарствами, які займаються вирощуванням свиней і м’яса птиці та місцевим населенням. В основі зазначених конфліктів є, як правило недотримання відповідними господарствами санітарно-епідеміологічних та ветеринарних норм поводження з відходами життєдіяльності.

«Такі дії з боку господарств призводять до забруднення грунтових вод та атмосферного повітря, а також можуть призвести до виникнення епідемій інфекційних захворювань», – переконаний народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Так, в 2015-2016 рр. в активній фазі був конфлікт між жителями м. Ланівці Тернопільської області та свинокомплексом ТОВ «АгроЛанівці», що знаходився в межах міста. Мешканці міста виступили проти розміщення свинокомплексу в межах міста, оскільки через відсутність в ньому очисних споруд в  атмосферне повітря  міста забруднювалося. Внаслідок забруднення атмосферного повітря в місті збільшилася кількість інфекційних захворювань, особливо серед дітей. Мешканці міста були змушені заблокувати діяльність підприємства. Внаслідок кількамісячного протистояння між громадськістю за підтримки народного депутата Михайла Головка та ТОВ «АгроЛанівці» керівництво підприємства було змушене піти на поступки вимогам громадськості та згорнути діяльність свинокомплексу в межах міста.

У 2016 році схожий конфлікт виник між жителями міста Збараж та свинофермою ТОВ «Поділля». 19-23 вересня 2016 року Державною екологічною інспекцією в Тернопільській області проводилася перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства цього підприємства, що спеціалізується на свинарстві. Шкідливі та отруйні викиди забруднюючих речовин у повітря здійснюються безконтрольно. Фірма уже майже півроку не має дозвільної документації. За це її керівника притягнуто до адміністративної відповідальності. У 2017 році за спільними депутатськими зверненнями та запитами від народного депутата України Михайла Головка та депутата Тернопільської обласної ради Володимира Мисика було з`ясовано, що дане підприємство продовжує працювати з порушенням норм чинного законодавства. Керівник знову був притягнутий до адміністративної відповідальності. Інспекція переконує, що йому будуть нараховані та пред`явлені збитки за наднормативні викиди.

«Для не допущення виникнення подібних ситуацій в майбутньому, для захисту громадян України та підростаючого покоління від шкідливих викидів у атмосферне повітря й грунтові води було розроблено законопроект № 6423 від 03.05.2017 за моїм авторством. Суть його полягає в обов’язковій наявності очисних споруд при введенні в експлуатацію свинокомплексів та підприємств з виробництва м’яса курей. Також вимагаю повністю заборонити розташування відповідних підприємств як на території міст та сіл, так і ближче 500 метрів від крайньої межі населеного пункту», – зазначив народний обранець Михайло Головко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*