Повідомити новину

Поширити:

Голова обласної ради провів розширену прес-конференцію для регіональних ЗМІ. Він наголосив, що цей рік, як і попередній, сповнений викликів і випробувань, передусім, через локдаун та пандемію COVID-19. Проте не менш суттєвою проблемою, на його переконання, є двовладдя, адже реформу децентралізації не доведено до логічного завершення, що негативно позначається на соціальній та економічній галузях.
За плечима – життєвий та політичний досвід
Голова обласної ради Михайло Головко наголосив, що у політиці – не перший рік. Він пишається, що не призначений на посаду, а обраний людьми. Двічі був депутатом міської ради, двічі – Верховної Ради, а нині очолює Тернопільську обласну раду.
Життєвий та політичний досвід дає змогу належним чином вирішувати злободенні питання. М.Головко провів сотні зустрічей, днів прийому, побував у багатьох населених пунктах області, з розумінням вислухавши проблеми людей.
Михайло Головко бачить себе серед найактивніших та найефективніших. Щоправда, не всі його ініціативи підтримали нардепи. Однак Михайло Йосипович не планує зупинятися і, тепер уже як керівник області, разом із командою однодумців, депутатами намагатиметься багато чого самостійно вирішувати на місці, проте чекає і на підтримку з боку центральної влади.
На його переконання, зміни на місцях можна проводити тільки тоді, коли процеси децентралізації запрацюють у повному обсязі. Для цього потрібно дати регіонам більше повноважень і фінансових ресурсів.
Роботою обласних депутатів задоволений
За словами Михайла Головка, останнім часом депутати прийняли понад 150 рішень, 16 різних стратегічних для області програм. Сесії відбуваються злагоджено та оперативно. Оскільки на розгляд проектів рішень відведено більше часу, то у сесійній залі є результат:  прийнято бюджет, зміни до нього, вирішено низку проблемних питань у галузі медицини, освіти, культури тощо.
Відрадно, що на місцеві дороги спрямовано 600 млн грн, у тому числі 54 млн грн – на добудову дороги біля Гаївського мосту в Тернополі. Загалом буде прокладено понад 100 км доріг місцевого значення.
Депутати розуміють, наприклад, якщо Герой України Олег Крижовачук готовий закласти ферму на 3 тисячі корів, то варто надати кошти з обласного бюджету на ремонт місцевої дороги, облаштування інфраструктури. Держава має допомагати бізнесу, і бізнес – державі. Михайло Голово  вітає усі інвестиції – і міжнародні, і вітчизняні.
Обласні депутати готові підтримувати фермерів, кооперативний рух, молодь, ініціативи у галузі туризму тощо.
Головне, щоб була злагоджена робота задля розвитку регіону.
Важливими є питання сміттєсортувальної лінії та заводу. Їх готові змонтувати на Тернопіллі китайці, угорці, німці, словаки.  На місці Копичинецької виправної колонії заплановано відкрити військову частину. Депутати облради уже звернулися з цією ініціативою до Міністерства оборони України, інших відповідальних управлінь та відомств.
Проблемних питань – чимало
Голову обласної ради бентежить ситуація щодо оплати транспортування газу. Він пам’ятає, як у його рідному селі, як і в інших, люди самотужки проводили газ не лише до власних помешкань, а й вулицями, а тепер справедливо дивуються, що за це їм ще й треба платити. Він ініціював створення групи з питань формування тарифів. На думку Михайла Головка, брати гроші за транспортування газу є незаконно.  Про незгоду з такою ситуацією планують заявити у Київ. З цього приводу голова обласної ради хоче заручитися підтримкою також колег-сусідів. Він уже підписав договір про співпрацю з керманичами Волинської та Івано-Франківської областей. Планує об’єднати зусилля для вирішення різних проблемних питань самоврядування з головами обласних рад інших областей. Так, вже заплановано зустрічі з головами Львівської, Хмельницької, Полтавської та інших обласних рад. На переконання Михайла Головка, якщо є Асоціація міст, то чому не запрацювати б асоціації голів районних, обласних рад. Таким чином, проблеми місцевого самоврядування можна було б вирішувати спільно та оперативніше.
В області створюють комунальні підприємства, що опікуються лісами, надрами, питаннями екології тощо. Також заплановано провести аудит комунальних, державних, приватних підприємств з метою залучення інвестицій, що сприятиме створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до бюджету.
На жаль, через ситуацію з поширенням коронавірусу тридцять відсотків представників малого та середнього бізнесу припинили роботу або зменшили показники діяльності, що негативно вплинуло на рівень надходжень до бюджету.
Як економіст, Михайло Головко за впровадження в Україні політики економічного націоналізму, що передбачає розвиток усіх сфер діяльності на основі національної ідеї.
Щодо продажу землі, то до цього питання голова обласної ради ставиться скептично, він – за продовження мораторію на продаж землі. Пам’ятає, як всі отримували сертифікати та ваучери, а тепер залишилися ні з чим. Сьогодні селяни зубожіли, часто їм нічим заплатити за газ, світло, навчання дітей, лікування. Він побоюється, що цим можуть скористатися і скупити землю у людей за безцінь. До того ж М.Головко не хоче, щоб вона потрапила до рук іноземців. Інше питання, якщо її викупить держава. Така практика є у багатьох країнах світу. Земля – національне багатство поколінь. А міжнародні корпорації зацікавлені у купівлі української землі.  Аби не вийшло, що ми станемо чужими на своїй землі.
Щодо аеропорту, який, Михайло Головко впевнений, скоро запрацює у Тернополі, розпочали виготовлення проектної документації. Буде подовжено і розширено злітну смугу.
Він вірить, що за два роки вона буде готова. Це привабить інвесторів, вплине на туристичну галузь, стане у пригоді заробітчанам.
І найголовніше – децентралізація має бути не на словах, а на ділі. Для цього треба змінити бюджетне законодавство, більше повноважень передати представникам місцевого самоврядування.
Галина ВАНДЗЕЛЯК