Михайло ГОЛОВКО: «Олігархи і далі контролюватимуть енергоринок України, завищуючи вартість електроенергії»

Україна володіє однією з найбільших у світі мереж з виробництва електроенергії. В нашій країні розташована велика кількість як атомних, так і гідро-, теплоелектростанцій, а також стартує виробництво сонячної та вітрової енергії.

«Незважаючи на те, що у нас – одна з найдешевших електроенергій, доходи населення настільки мізерні, що її вартість для українців катастрофічно висока. Адже якщо заробітна плата в рази нижча, ніж в Європі, то низька вартість електроенергії не компенсує витрати населення. Тому уряд і придумав субсидії, які кожного року скорочує, а невдовзі і зовсім скасує. Та й взагалі Україна у великих обсягах постачає свою електроенергію іншим державам, де вона інколи обходиться населенню дешевше, ніж українцям», – переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Здавалось би, новий закон про енергоринок вирішить питання вартості електроенергії для громадян України. Але, як виявляється, в законі є лазівки, які дають змогу приховувати задум олігархів і надалі тримати під контролем енергетику держави. Встановлені технічні вимоги сьогодні можуть виконати тільки ті енергетичні компанії, що належать олігархам. А найменше порушення вимог передбачає величезний штраф. Те саме стосується альтернативної енергетики, коли за найменші порушення чи відхилення від норм можуть заборонити використання устаткування та накласти великий штраф.

«Електроенергія, а також газ мають коштувати українцям копійки. Але олігархічні клани знову вирішили змовитися, щоб заробити мільярди на природних ресурсах, які, за Конституцією, належать народу. Новий закон про енергоринок передбачає надання можливості споживачу вибирати постачальника електроенергії. Але, умови, в яких можуть працювати постачальники, такі складні, що їх здатні дотримуватися лише величезні енергетичні компанії. Останні ж, розуміючи свою безальтернативність для споживача, знову завищуватимуть вартість електроенергії», – стверджує нардеп-свободівець Михайло Головко.​

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*