gazpostach

 Михайло ГОЛОВКО: “Доставляння газу українцям має здійснювати держава, а не олігархи”Нині важко сказати, хто є власником газорозподільних систем в Україні. А  ними, до речі, транспортують газ від магістрального газопроводу до споживачів.

«Причиною неможливості встановити власників газорозподільних систем є тривале їх використання суб’єктами недержавного сектору економіки (в тому числі безоплатно). Немає навіть інформації про повний перелік газорозподільних систем, що належать державі», – переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

А це, вважає свободівець, створює загрозу функціонуванню газової сфери в державі. Лише в 2017 році Кабмін вирішив провести інвентаризацію газорозподільних систем, перевірити наявність правовстановлюючих документів. І не факт, якщо виявлять приватні права на цю систему в олігархів, українці про це знатимуть.

«З метою забезпечення стабільного постачання природного газу населенню України потрібно встановити повний перелік об’єктів, що належать до газорозподільної системи, та їх власників. Для усунення посередників, які лише впливають на підвищення вартості постачання газу населенню, необхідно на законодавчому рівні закріпити належність газорозподільної системи до державної та комунальної власності», – стверджує нардеп.

Для вирішення питань функціонування газорозподільної системи  Михайло Головко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 6583 від 12.06.2017 щодо внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу».

«У ньому задекларовано, що газорозподільна система може перебувати лише в державній і комунальній власності, а власниками таких систем можуть бути лише суб’єкти господарювання, 100% корпоративних прав яких перебувають у державній та/або комунальній власності», – заявив нардеп.

Крім того, Кабінету Міністрів України вимагається провести інвентаризацію газорозподільних систем в Україні та забезпечити викуп тих газорозподільних систем, що перебувають у приватній власності. Також встановлюється обов’язок Кабінету Міністрів України визначити операторів газорозподільних систем, на баланс яких будуть передані газорозподільні системи, викуплені з приватної власності.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*