Михайло ГОЛОВКО: «Через цей бюджет більше 60% українців опиняються за межею бідності»

Цього тижня депутати мають розглядати проект держбюджету. Уряд подає головний фінансовий документ країни як перспективний та ефективний план дій. Проте зовсім іншої думки дотримується свободівець, народний депутат України Михайло Головко, який переконаний, що цей кошторис вкотре перетворює Україну на поліцейську державу, а українців веде до зубожіння.

«Цей бюджет – для Адміністрації Президента, для Кабінету Міністрів, для депутатів, чиновників і силовиків. Цей бюджет – не для людей, перш за все, тому, що він не захищає соціально-національні інтереси пересічного українця. По-друге, він – «роздутий» та нереалістичний. Проте найбільше дивує неправдивість цифр, які там вказані: закладено усього 7% інфляції, а ми розуміємо, що вона буде набагато більшою – близько 20%. Прогнозується ріст ВВП на 3%, а Президент, виступаючи перед парламентом, зауважив, що імовірно до 1,8% ми «дотягнемо», а можливо, буде і 1,5%. Тобто, закладено нереалістичний прогноз», – переконаний Михайло Головко.

Проте не тільки «фантастичне» ВВП викликає сумніви у політика. Вагоме збільшення видатків на силові структури стає доказом того, що влада створює поліцейську державу. Генпрокуратурі наступного року додадуть майже мільярд гривень, і стільки ж коштів отримає СБУ.

Ще більше обурення викликає сума, закладена на обслуговування Президента та його Адміністрації. У 2018 році вона збільшиться на 25 мільйонів і сягне майже 2,4 млрд грн. Більше коштів наступного року, очевидно, потребує й уряд, адже на фінансування господарського-фінансового департаменту, його секретаріату видатки збільшать з 1,1 млрд грн. до 1,5 млрд грн. На 25% зросте фінансування Верховної Ради: з 1,2 млрд гривень до 1,67 млрд грн.

«У час, коли в нашій країні йде війна, збільшують видатки на себе, а не на Збройні сили України, які отримують мізер. Бюджет не розрахований  ні на те, щоб виводити економіку з тіні,  ні на те, щоб покращити соціальну сферу, таким чином, купівельна спроможність українців зменшиться. Прожитковий мінімум закладено на суму 1700 грн, а мінімальна пенсія – 1300 грн. Через цей бюджет більше 60% українців опиняються за межею бідності. Ми за цей антиукраїнський бюджет голосувати не будемо», – наголосив свободівець Михайло Головко.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*