gazpostach

 «Музика – божественна мова Всесвіту»DSC00834 Щорічно колектив Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. Ігоря Герети звітує про успіхи своїх вихованців. А цьогоріч цей звіт був особливим. І не тільки своєю назвою «Музика – божественна мова Всесвіту». Але й тому, що кожен учень школи намагався віддячити любов’ю і майстерністю своїм наставникам, примножити авторитет школи та й власний – бодай на крихту.

Як годиться в кожній українській родині, розпочато звітний концерт «Молитвою» (вірші та музика В.Квасневського, інструментовка Ольги Драгомирецької). Та й завершили його «Молитвою» Андрія з опери С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Остання прозвучала у виконанні викладача школи Ігоря Гаврилюка, дуету бандуристок «Елегія струн» Юліани Хаварівської та Ірини Кріль, народного вокального ансамблю викладачів школи «Сольвія» (керівник Оксана Купецька) у супроводі естрадно-симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Кріля.

Присутні в залі були зачаровані як дуетом віолончелістів (Андрій Воронцов та Софія Окрутна), так і дуетом скрипалів (Анастасія Дутка та Оксана Кузяк) – лауреатами І премії Міжнародного конкурсу ім. Євгена Станковича (м.Київ), а також ансамблем скрипалів молодших класів «Промінчик» під керівництвом Надії Мацишин. Та й як не пишатися солістом Дмитром Пилипчаком, володарем гран-прі обласного конкурсу духових інструментів ім. М.Старовецького і «Творчість юних – 2016». Також він тричі в цьому навчальному році отримав перші премії – на Міжнародному конкурсі «Мистецтво ХХІ століття», на Всеукраїнському конкурсі «Музичний олімп – 2016» та на обласному етапі музично–теоретичної олімпіади.

Насправді є чим гордитися директору школи, заслуженому працівникові культури України Остапу Гайдукевичу та викладачам, бо їх вихованці на вівтар слави Тернопілля поклали 38 перших місць, 3 гран-прі, 77 дипломів лауреатів міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних фестивалів, олімпіад, конкурсів і виставок. А це – щоденна копітка праця.

Загалом у концерті було представлено 36 номерів. Серед них – хореографічні композиції у виконанні ансамблю народного танцю «Галичанка» – лауреата гран-прі обласного фестивалю–конкурсу хореографічного мистецтва «Тернопільська танцювальна весна» (керівники – Любов Волинець та Євдокія Загазей). Насолоджувалися присутні  й виконанням естрадно–джазової музики колективом під керівництвом Євгена Гайди. А яке задоволення отримали від осяйного «Українського святкового» танцю у виконанні володаря гран-прі Всеукраїнського фестивалю–конкурсу «Яскрава країна» ансамблю народного танцю «Галичанка» під керівництвом Любові Волинець.

Всіх номерів, звичайно, не перелічити, але достойно оцінити щоденну наполегливу працю викладачів та школярів, безперечно, необхідно. Щасти кожному з вас, уміння й благородства у ваших діях.

Дарія ЧУБАТА,

голова правління Тернопільської міської «Просвіти» ім. Т.Шевченка

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*