gazpostach

Місячний городній посівний календар на 2017 рікСподіваємося, він стане у пригоді городникам нашого краю, оскільки враховує вплив Місяця у кожній фазі на  рослини і на процеси, що відбуваються у грунті.

Фахівці складають місячний посівний календар для того, щоб сучасна людина, яка працює з землею, не тільки отримувала найбільш якісний урожай, а й економила час і ресурси.

У місячному посівному календарі враховані:

  • Місячні фази, кожна з яких має великий вплив на усі процеси на Землі: від життєзабезпечення живих організмів до роботи техніки та електроніки.
  • Дні місячного календаря. Він відрізняється від сонячного, адже період обертання Місяця навколо Сонця відрізняється від періоду обертання Землі.
  • Дні тижня. Кожен з них має особливу характеристику, що відображається на усіх процесах, які відбуваються у цей день.
  • Вплив знака зодіаку. Деякі знаки зодіаку позитивно впливають на врожайність, інші – згубно.

Фахівці не рекомендують працювати на городі у період молодого Місяця. У цей день наш природний супутник забирає життєві сили й енергію з усіх живих істот на Землі, щоб відродитися.

Рослини, які ростуть вгору (пшеницю, помідори, квіти, кущі, дерева тощо), треба садити на зростаючий Місяць. А ось ті культури, які ростуть під землею (коренева петрушка, картопля, буряк, морква тощо), слід висаджувати у період спадаючого Місяця — це сприятливий час для їх зростання.

Лютий

Це місяць розсади – час висівати помідори, перець, баклажани тощо.

Якщо є багато снігу, то це добре для городу, але може бути шкідливим для саду. Треба збивати сніг з плодових дерев, аби попередити ламання гілок.

У лютому можна також сіяти, садити зелень – салат, цибулю, петрушку, кріп тощо.

Березень

Час розпочати основні підготовчі роботи до сезону, готувати грунт для майбутніх посівів, удобрити.

Розсада на підвіконнях вимагає пікіровки і проріджування. Можна продовжувати висівати розсаду майбутніх культур. Зокрема, томати можна сіяти до кінця  березня, баклажани та перець – до середини березня.

Для висівання ріпчастої цибулі  сприятлива друга половина місяця, а цвітної  капусти — останні дні березня.

Квітень

Природа починає пробуджуватися після зимової сплячки.

Місячний посадковий календар на 2017 р. радить проводити посіви у другій половині місяця. Головним чином, це стосується культур, плодоносна частина яких розташована поверх землі.

Це – час внесення мінеральних та органічних добрив. Щоб земля краще ввібрала корисні речовини, необхідно попередньо розпушити землю, а потім вже полити і розсипати добриво.

Травень

У теплі дні вже можна масово висаджувати розсаду.

У перші травневі дні завершують садити дерева, сіяти квасолю, дині, кавуни, кукурудзу тощо.

Цього місяця часто буває спекотно, тому варто поливати грядки.

Червень

У червні не можна допустити пересихання грунту, необхідно проводити регулярний і ретельний полив. До червня вже треба завершити основні городні роботи, але дещо досівати ще можна.

Грунт рекомендується регулярно обробляти від бур’янів.