03.02.2023 09:06

Повідомити про новину

Поширити:
Різдвяне дійство «Сумний святий вечір» відбулось для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у Великоберезовицькій громаді.

У будинку культури села Мишковичі людей знайомили з місцевими традиціями Святвечора і Різдва, тому підготували для них невелику передріздвяну сценку. Також присутніх пригощали кутею, пампушками та різними смаколиками, пише Тернополяни.

Святкову зустріч організували Центр надання соціальних послуг спільно з відділом культури Великоберезовицької громади.

Унікальні місцеві традиції Святвечора збереглися у населених пунктах громади і до сьогодні.

До Святвечора, який символізує народження Сина Божого, готувалися заздалегідь. Перед господинею було непросте завдання – приготувати 12 страв без м’яса, молока та яєць, оскільки Святвечір припадає на останній день посту.

За словами селищного голови Андрія Галайка, від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Великоберезовицька громада прийняла понад 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб з областей, де велися бойові дії. На сьогоднішній день, у ТГ знайшли прихисток більше тисячі внутрішньо переміщених осіб.

«На жаль, ці різдвяно—новорічні свята проходять у важких час випробувань, коли мільйони українців залишили свої помешкання й вимушені були переїхати  у більш безпечні місця. Святкування Різдва не буде таким гучним як у мирний час, коли готувались вертепи, водили Маланку, але Різдво буде, навіть під час війни. Працівники відділу культури і Центру надання соціальних послуг поділилися як у нашій громаді відзначають різдвяні свята, як готуються до Святвечора. Дякую усім, хто допоміг відтворити різдвяне дійство», – зазначив селищний голова.

Після завершення театралізованого дійства веселі конкурси для дітей та дорослих провели фахівці із соціальної роботи Марія Бакалець та Ольга Бурчак. Гостинцями, приготовленими власноруч, присутніх частували працівники ЦНСП.

Лунали колядки та українські пісні у виконанні внутрішньо переміщених осіб.

Sviatvechir_vpo_1.jpg

Sviatvechir_vpo_2.jpg

Sviatvechir_vpo3.jpg

Sviatvechir_vpo_4.jpg

Sviatvechir_vpo_5.jpg

Sviatvechir_vpo_6.jpg

Sviatvechir_vpo_7.jpg

Sviatvechir_vpo_8.jpg

Sviatvechir_vpo_9.jpg

Sviatvechir_vpo_10.jpg

Sviatvechir_vpo_11.jpg

Sviatvechir_vpo_12.jpg

Sviatvechir_vpo_14.jpg

Sviatvechir_vpo_15.jpg

Sviatvechir_vpo_16.jpg

Sviatvechir_vpo_17.jpg

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.