gazpostach

Мертвим квіти не потрібні…1411Святотатство на кладовищі – річ ганебна, але, на жаль, не нова. Хоча місце поховання людей завжди вважалося особливим, сакральним – для деяких тернополян воно перестало бути святим.

Днями до редакції газети «Свобода» надійшов лист, від якого стало моторошно. Мирослава Омелянівна розповіла, що на власні очі бачила, як обкрадають могили бійців АТО.

«Тернополяни, де ваша людяність? Спочатку портрет Савченко облили червоною фарбою, а тепер ще й могили бійців АТО обкрадають. Нещодавно стала свідком такої неприємної картини. Але про все по-порядку.

Я мати-одиначка. Самостійно виховую сина, бо чоловік загинув, коли нашому хлопчику було лише 6 років. Повірте, було нелегко, але я все ж змогла зробити найголовніше – виховати достойну людину. Минулого року моєму Максиму прийшла повістка. Він не став ховатися за спину матері, оформлювати опікунство, аби уникнути мобілізації – а пішов служити.

Максим досі на Донбасі. Взимку 2015 отримав поранення, місяць відлежав у госпіталі, а після одужання знову повернувся на полігон. Він щодня телефонує мені, розповідає про військові будні. Просить молитися за загиблих бійців.

Я була на похороні кожного загиблого військового з Тернополя. Досі з острахом дивлюся новини. Молюся, аби війна закінчилася. Зі своїми страхами і болями йду на могилу чоловіка, синові не зізнаюся, бо не хочу, щоб він ще й за мене хвилювався.

Виговорившись покійному чоловіку, йду на Алею Слави до бійців АТО. Щоразу несу квіти, аби вшанувати світлу пам’ять. Та нещодавно побачила таке…

Літня жінка забирала з могил солдат свіжі квіти. Спочатку подумала, що це родичка. Підійшла, розговорилися. Була шокована почутим… Жінка забирає квіти у мерців, щоб потім продати їх живим.

– А навіщо ви це робите?

– Мертвим квіти не потрібні. Я стара, роботи не маю, пенсія мізерна, а жити за щось треба. От продам три квітки і вже маю на шмат хліба.

Спершу я обурювалася. Але потім зрозуміла, що не маю права її засуджувати. Бо не знаю, чому у неї така доля, де її діти.

Сьогодні приходжу на могилу до чоловіка та до бійців АТО лише, щоб помолитися, бо щира молитва сильніша, ніж сотні квітів, які ви принесете на могили свої рідних».

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*