gazpostach

Медичні заклади Тернопільщини отримали вакцину “п’ять в одному”300023Цей препарат протидіє дифтерії, кашлюку, правцю, поліомієліту, а також ХІБ-інфекції. Проте кількість вакцини – лише половина від реальної потреби, – кажуть лікарі.

Привезену вакцину використовуватимуть для щеплення дітей до року. Всього надійшло 2200 доз, необхідно удвічі більше. Відтак лікарі чекають на наступний транш.

«Цю вакцину називають п’ять в одному, оскільки вона протидіє п’яти захворюванням. Зберігається вакцина у холодильниках при температурі плюс два, плюс вісім градусів. Важливо не порушувати температурний режим при зберіганні. Цю вакцину ми вже отримували минулого року, вона досить добре зарекомендувала себе. Проте нині питання в тому, що ми отримали замалу кількість, це лише половина необхідної вакцини. Оскільки у Тернополі щороку народжується до трьох тисяч дітей, вони повинні отримати профілактичне щеплення. А через те, що у минулі роки були перебої з постачанням вакцини, кількість дітей, яким треба робити щеплення ще вища. Для щеплення будуть відбиратися діти на лікарських дільницях. Це буде робити дільничний лікар і медсестра відповідно до календаря щеплень», – розповідає зз заступник головного лікаря з поліклінічної роботи ТМДКЛ Володимир Кучма.

До слова, лікувальні заклади Тернополя вже три роки не отримували вакцини від дифтерії і правця. Також складна ситуація з постачанням вакцини від сказу та БЦЖ.

Інна БУРЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*