gazpostach

Масштабну аферу розкрили завдяки пильності бабусі зі Збаражчини 

У Києві тернопільські поліцейські затримали групу шахраїв, які збирали з людей до 250 тисяч гривень щодня. Під виглядом державних організацій, злочинці обіцяли відшкодувати гроші за БАДи (біологічно активні добавки), натомість змушували платити неіснуючі податки і збори.

Сума збитків, завдана лиходіями жителям різних областей, вже обчислюється мільйоном гривень, але щодня вона зростає, бо до поліцейських звертаються нові потерпілі.

Почалося з того, що до тернопільських поліцейських звернулася пенсіонерка зі Збаразького району і розповіла, що невідомі шахрайським способом заволоділи її коштами. За словами бабусі, до неї зателефонували незнайомці й повідомили, що ліки, які вона раніше придбала, виявилися неякісними, відтак держава відшкодує їй кошти. Далі надійшло ще кілька дзвінків начебто з різних державних установ. «Благодійники» дали зрозуміти: щоб отримати фінансове відшкодування, доведеться сплатити певні збори і видатки. Щойно жертва перераховувала потрібну суму, від неї вимагали нову, значно більшу. Так, псевдопрацівники соцзахисту зажадали, аби жінка сплатила державне мито, фінінспектори – кошти за аудит, інкасатори – оплату за доставку. Загалом старенька перерахувала близько тридцяти тисяч гривень. Виконавши усі умови, жінка очікувала на значне грошове надходження. Коли кошти так і не надійшли, звернулася до правоохоронців.

– Бабуся виявилася досить уважною – записала всі номери телефонів, з яких до неї телефонували шахраї, та рахунки, на які надсилала кошти, – розповів старший слідчий в особливо важливих справах ГУНП в Тернопільській області  Юрій  Барабан. – На підставі цього звернення ми відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства й розпочали слідчі дії.

Згодом з’ясувалося, що постраждала зі Збаразького району – непоодинока, кількість жертв шахрайської схеми сягнула сотні, а суми збитків, завданих окремим особам, коливались від 40 до 200 тисяч гривень. Епізоди підступної афери спалахували по всій країні. Діяльність злочинного угруповання поліцейські документували впродовж чотирьох місяців, хоча, з упевненістю можна сказати, що шахрайська схема працювала від року до двох. Зібраних  доказів достатньо, аби осягнути вражаючі  масштаби обману, викрити організатора оборудки та його спільників.

– Сфера діяльності злочинної групи охоплювала майже всі області, – стверджує заступник начальника ГУ НП Тернопільщини Казимир Попіль. – Шахраї представлялись працівниками організації, яка нібито займається відшкодуванням збитків, заподіяних фірмою-дистриб’ютором харчових добавок. До злочинного угруповання належали організатори і виконавці – наймані працівники, які безпосередньо обдзвонювали жертв і видурювали під різними приводами у них кошти, а також особи, які отримували гроші в банківських установах і передавали їх посередникам.

Осередок шахрайської фірми розміщений у Києві. Там нещодавно провели обшуки, вилучили кошти, близько півсотні мобільних телефонів, бази даних клієнтів.

Організатор підбирав досить кваліфікованих виконавців, які були обізнані із психологією, методами впливу на людину. Усі учасники угруповання – молоді люди віком від 24 до 40 років.

– Сказали, що є можливість гарно заробити, тому я погодилася на цю роботу, – розповідає одна із затриманих – 24-річна уродженка Житомирщини. – Для нас проводили спеціальні тренінги, навчання. До моїх обов’язків належало спілкування з людьми, я обдзвонила понад 200 осіб. Перші півроку заробляла 300 гривень за тиждень, потім – тисячу-дві, тепер було 10-12 тисяч.

Сумарний заробіток групи коливався від 700 тисяч до мільйона гривень за тиждень. Кошти між учасниками оборудки розподіляв організатор, відповідно до виконаних ними обов’язків.

Правоохоронці з’ясували, що розрахунок здійснювався через відділення «Ощадбанку» за допомогою послуги «швидка копієчка», яка не потребує наявності пластикової картки. Коли це стало відомо, служба безпеки банківської установи сприяла поліцейським у проведенні розслідування.

– Уже затримано більше десяти підозрюваних, декому із них обрано міру запобіжного заходу, – повідомив   Юрій  Барабан.

Затриманим інкримінують шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, що карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Правоохоронці закликають потерпілих зголошуватися – зателефонувати на «102».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*