gazpostach

Марту Пашківську пошанували у ТеребовліЦьогорічний День Героїв у столиці руського князя Василька Теребовельського мав особливий пієтет відчуттів. Місто покрила скорбота за загиблим на сході 18-річним Богданом Ішутіним, якого хоронили в рідній стороні.

Просторий зал училища культури зібрав жалобну громаду, яка того дня особливо чітко розуміла слова про поєднання поколінь полеглих борців за волю України.  Хоч і трагічна нагода для виховної години «Безсмертним героям – слава!», та студенти мали можливість ще раз збагнути, зробити екскурс в історичне минуле нашої держави. Тисячолітня боротьба українського народу за свою незалежність висвітлила героїчні постаті.

Українська національно-визвольна боротьба продовжується і сьогодні, з урахуванням досвіду УНР, ОУН і УПА. Студенти, слухаючи вступне слово викладача-методиста Я. С. Мигаль, переглядаючи на екрані світлини молодих героїв, проникалися цією атмосферою. А коли на екрані з’явилася світлина молоденької дівчини з виразними «ямочками» на обличчі, з ласкавим псевдо «Мартуся», глядацька зала ніби завмерла – не могла повірити, що ця красуня теж дотична до героїчної боротьби за незалежність. Їй би кохати, ходити на побачення, відчути радість материнства, а натомість – серйозне завдання: діяльність зв’язкової Романа Шухевича.

Марта Пашківська – з Борщівщини, автор музики «Повстанського танго», що характеризує її як творчу особистість. Знайомство з її діяльністю наводить на думку: а скільки ж безіменних героїв гинули і, на жаль, сьогодні гинуть за свою Батьківщину?!

На прикладі героїзму минулого, сьогодення і виховуємо в нашій освітньо-культурній установі молодих патріотів.

На сцені вишикувалися студенти другого курсу з лампадками і жовто-синіми прапорцями та виконали літературно-музичну композицію, підготовлену викладачем-методистом Н.М. Заєць, а чоловічий квартет «Обертон» (мистецький керівник, заслужений працівник культури України М.П. Мечник) підсилили зміст сприйняття того, про що говорили.

Захід було організовано на прохання історика з Тернополя Василя Штокала, який і запропонував ознайомити наших студентів із героїчним життям землячки Марти Пашківської.

Зоя ГАБРУК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*