29.05.2023 14:54

Повідомити про новину

Поширити:

19-річній українці у смертельній ДТП в Польщі відірвало ногу. Дівчина вже перенесла чотири операції, попереду – тривале лікування.
19-річна Тетяна Микитин з села Горигляди Монастириського району потрапила у смертельну ДТП в Польщі. Поблизу Варшави дівчина їхала на мотоциклі зі своїм знайомим, як раптом зустрічне авто врізалось у них. Тетяні відірвало ногу і відкинуло з місця аварії на 35 метрів, а її товариш загинув на місці. У дівчини серйозно травмована рука, хребет, вона залишилась без ноги. Тетяна вже перенесла 4 операції, попереду тривале лікування, реабілітація та протезування. Про деталі жахливої трагедії  розповіла ТСН.ua мама потерпілої дівчини Надія Микитин.
7 серпня о 19:00 Тетяна поверталась до дому з міста Мілянувек, що розташоване за 30-40 км від Варшави. Там дівчина знайшла роботу на підприємстві, куди планувала офіційно влаштуватись. Додому її підвозив 41-річний Олексій, який там працював. Чоловік – родом з Івано-Франківської області, в Польщі мешкає вже понад 10 років зі своєю сім’єю.
«Олексій по дорозі підвозив Тетяну додому. За 150 метрів перед світлофором у селі Отребуси у них врізалось авто на швидкості. Водійка автомобіля виїхала на зустрічну, щоб повернути у бік свого будинку, і, не пропустивши мотоцикла, врізалась у Таню та Олексія», – розповідає мати дівчини Надія Микитин.
Від удару автомобіля водія мотоцикла відкинуло на протилежний бік дороги, а Тетяна відлетіла на 35-метрів від місця зіткнення.
«За кермом автомобіля сиділа полька, вона відволіклась на свою малу дитину, яка сиділа на задньому сидінні. У момент аварії біля водійки було відчинене вікно. І зразу при ударі відрубало ногу Олексію і моїй дитині. Бо, якби шиба від дверей була зачинена, то, можливо, ноги вціліли б. Вона звернула увагу на свою дитину, а мою – покалічила», – каже Надія Микитин.
Жахливу ДТП побачила місцева мешканка, яка була неподалік, вона і кинулась рятувати Тетяну та Олексія, які стікали кров’ю.
«Жінка проходила курси першої медичної допомоги. Вона зняла з чоловіка ремінь і перев’язала ногу моїй доньці. Кричала до людей, щоб з донькою говорили, щоб вона не впала в кому. Якби не та жінка, можливо, моя донька померла б. А коли вона підбігла до чоловіка, то вже не могла надати йому допомогу, бо 4-5 хвилин, і людина стікає кров’ю», – розповідає Надія Микитин.
Жінка, яка надавала першу допомогу Тетяні, шукала ногу дівчини і знайшла її в салоні автомобіля, який збив Тетяну і Олексія на мотоциклі.
«Сусіди, які там були, позносили з холодильників лід і хотіли зберегти ногу. Але вона не підлягала пришиттю. Тому вирішили не пришивати, щоб не було гангрени», – ділиться мати дівчини.
Тетяну госпіталізували гелікоптером до лікарні польського міста Гродзиськ-Мазовецкий, а Олексій помер на місці аварії.
8 днів дівчина лежала в комі.
«Доньці зробили складну операцію хребта, також у неї були травми шийного відділу, а ліва рука працює тільки на 60%, в лікті вона не згинається, і не знати, чи в майбутньому відновиться. Також у неї має бути корекція над лівим оком», – розповідає мама дівчини.
Тетяні понад тиждень ставили капельниці із сильними знеболювальними, аби у неї не виник больовий шок.
“Вона ще, бідна, як отямилася, каже: “Мамо-мамо, зроби, щоб у мене нога була, мамо! Як я буду жити без ноги, мамо?”.
Дівчину лікували 18 днів у шпиталі, медзаклад виставив рахунок у понад 10 тис. доларів. Мати дівчини каже, що співпрацює з фірмами, які допомагають отримати компенсацію від водійки, яка спричинила ДТП. Утім слідство у справі триває, і медики погодилась почекати до його завершення, аби отримати розрахунок за лікування.
Зараз Тетяну перевели до приватного реабілітаційного центру, там з нею працюють і психологи, які допомагають їй не впадати у депресію. Мати дівчини каже, що один день терапії їй коштує понад 22 тисячі гривень. Окрім цього, потерпілій Тетяні хочуть вставити протез ноги, проте сума для сім’ї  непідйомна – 50 тисяч доларів. Мати потерпілої дівчини сама виховує чотирьох дітей і немає змоги заплатити таку кількість грошей, аби її донька знову встала на ноги.
За словами Надії Микитин, страхова компанія, в якій була зареєстрована її донька, виплатила лише 450 доларів компенсації. Ця сума не покриє навіть одного дня у реабілітаційному центрі, де зараз перебуває Тетяна.
Тож, аби допомогти сім’ї оговтатись після страшної аварії та купити дівчині «штучну» ногу, у Польщі та в Україні розпочали збирання коштів. На допомогу Тетяні небайдужі надіслали загалом 2 тисячі доларів, залишилось зібрати ще 48 тисяч доларів.
Мама дівчини каже, що її донька неодноразово допомагала своїм подругам з роботою і з житлом, які, як і Тетяна, приїхали у Польщу заробити на життя. Тож Надія Микитин сподівається, що її доньці теж допоможуть з лікуванням.
Прохання про допомогу мати Тетяни оприлюднила на своїй сторінці у Facebook.

Теги: польща, ДТП

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.