09.06.2023 23:23

Повідомити про новину

Поширити:

19 лютого в c. Дунаїв Кременецького району під час вшанування пам’яті Героя Небесної сотні, уродженця цього села Олександра Капіноса та всіх Героїв Небесної сотні, українських воїнів, добровольців, волонтерів, військових лікарів, священників, котрі загинули в боротьбі за Україну, сталося диво: на всіх поминальних заходах – від початку служби у храмі Великомученика Димитрія Солунського до панахиди на кладовищі – був присутній лелека. Птах навіть намагався увійти до храму.
«Вражаюче! Але Бог послав свою ознаку! Що вона означає, можна тільки здогадуватись. Під час богослужіння на церковне подвір’я прилетів лелека! Зважте, у лютому! Він ходив біля храму, підходив до людей, давав себе погладити, позував для світлин! Коли вся громада пішла на цвинтар, де священники звершили панахиду на могилі Героя, лелека також прилетів і «молився» з людьми. Пояснити таке неможливо», – зазначив Кременецький благочинний протоієрей Володимир Буграк.

Лелека – один з крилатих символів України, оберіг родинного затишку, добробуту і злагоди.
Наші предки вірили, що лелеки – це люди, що прилітають з далекого краю у вигляді птахів, а повертаючись, знову набувають людської подоби.
Лелеку завжди зображали добрим героєм у народних казках і легендах. Одна з них розповідає, чому у цього птаха чорні крила.
Якось у хатині, де проживала сім’я з двома немовлятами, сталася пожежа. Лелеки, що гніздилися в солом’яній стрісі будинку, заметушилися, почали кликати на допомогу. Батьки працювали в полі, тож не могли побачити, що трапилося. Тоді чорногузи кинулись до обійстя і винесли дітей з полум’я. Відтоді у лелек червоні ноги та дзьоб і чорні кінчики крил, обпечені в пожежі.
Схожа українська легенда розповідає, що лелеки принесли виноград запорожцям, яких кинули до татарської в’язниці, і допомогли їм вижити. Тому для козаків лелеки також були священними птахами.
До речі, Сашко Капінос за час свого життя захоплювався традиціями українського козацтва та досліджував їх.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.