Повідомити новину

Поширити:

Бюджет Залозецької об’єднаної територіальної громади на 2018 рік становить близько 35 мільйонів гривень. Кошти спрямовані на розвиток інфраструктури в населених пунктах громади. Про виконані за 2017-й та заплановані на 2018-й роботи – голова Залозецької селищної об’єднаної територіальної громади Любомир Фесик.
–   Прийнято бюджет Залозецької об’єднаної територіальної громади на 2018 рік. Розкажіть про головний фінансовий документ громади.
– Насамперед, хочу зазначити кілька важливих моментів щодо бюджету за 2017 рік – він виконаний і навіть перевиконаний. Перевиконаний настільки, що ми змогли забезпечити фінансування освітньої галузі, але, на превеликий жаль, не вдалося це зробити щодо медицини. Хоча на цю сферу ми теж спрямували кошти громади. Наприкінці року страйкували наші медики, оскільки заборгованість із заробітної плати становила більше 1 млн гривень, незважаючи на те, що з бюджету громади було скеровано 1 млн 100 тисяч гривень. Тобто, ми намагалися забезпечити усіх працівників наших структурних ланок заробітною платою. На цей рік держава дає субвенцію більше 18 млн гривень, додатково додаємо кошти, зароблені громадою. Це – понад 4 млн гривень. На медицину держава спрямовує майже 4 млн гривень, селищна рада додатково надає 700 тисяч гривень. Але і цих грошей буде недостатньо. Громада взяла на баланс лікарню, освітні заклади, щоб допомогти зміцнити матеріально-технічну базу. Маємо намір спрямувати кошти на придбання рентгенапарату та інших необхідних приладів.
–          Скільки коштів передбачено у бюджеті на освіту, і які проекти будуть реалізовані  у цій сфері?
– Загалом на сьогодні в освітній галузі зроблено доволі багато. У 2017 році встановили вікна у школі в селі Підберізці. Перекрили дах загальноосвітньої школи у селі Серетець. Розпочали роботи в Ратищах зі встановлення твердопаливного котла з інноваційними технологіями. Зробили ремонт санвузлів у Залозецькій школі. Майже завершили капітальний ремонт дитячого садочка у смт Залізці, кошти на який у розмірі 1 млн 200 тисяч грн були надані з фонду соціально-економічного розвитку за сприяння народного депутата України Тараса Юрика. Нині в цей садочок запрошуємо жителів навколишніх сіл. Адже його величина і місце розташування дає змогу прийняти дітей з інших населених пунктів. У 2018 році передусім необхідно зробити ремонт опалювальної системи у Білоголовській школі. За сприяння народного депутата Тараса Юрика ще в 2017 році розпочато роботи з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям – йдеться про встановлення сучасного футбольного поля та вуличних тренажерів. Основні роботи вже виконані.
– Чи є у громаді опорна школа?  Чи передбачені кошти на закупівлю комп’ютерної техніки та іншого інвентарю?
Так, ми створили опорну школу на базі Залозецької школи. Плануємо завершити її дообладнання.  Хочемо подякувати народному депутатові України Тарасові Юрику, який пообіцяв, що допоможе щодо облаштування двох класів опорної школи. Спортивний майданчик зі штучним покриттям також буде облаштований на базі Залозецької школи. Хочу також зазначити, що створили в громаді відділ освіти, який визначає конкретні напрямки роботи.
–           Які роботи заплановані у населених пунктах громади для розвитку дорожньої інфраструктури?
–  Суттєва підготовка щодо розвитку дорожньої інфраструктури була проведена ще торік. На озброєнні у нас є автогрейдер, отже, власними силами можемо зробити профілювання, вирівнювання поверхні доріг. У 2017 році зробили капітальний ремонт на вулиці Міцкевича –встановили бордюри, асфальтне покриття. Сьогодні громада, на жаль, не може швидко впоратися із тим спадком, який прийняла ще від радянської системи. Адже донедавна дорогам приділяли дуже мало уваги.
–          Окресліть плани щодо розвитку інфраструктури Залозецької об’єднаної громади?
 – Інфраструктура Залозецької громади має свою родзинку –  мальовничий став. Навколо нього сьогодні вирує багато чуток. Тому хочу запевнити: став був, є і залишається власністю Залозецької громади. Хочемо розвивати нашу інфраструктуру довкола цієї водойми. Нещодавно на засіданні виконкому селищної ради ми розглянули питання про розроблення проекту гідропарку біля залозецького джерела. Під час реалізації будь-якої ідеї пріоритетною вважаємо співпрацю з громадою: якщо люди планують щось робити, долучаємося ми або, навпаки, плануємо ми – долучаються люди. Тобто, вирішуємо усі проблемні питання на основі взаєморозуміння, з урахуванням інтересів громади.