Повідомити новину

Поширити:

19005Хочемо нагадати про роботи, які необхідно виконати в липні, щоби урожай потішив вас щедрістю.
У саду 
Проводять нормування плодів, видаливши надлишок, особливо на яблунях. Щоб запобігти обламуванню гілок під вагою плодів, виставляють підпори.
Займаються формуванням крони. Вирізають пагони, що ростуть всередину, видаляють «вовчки» – товсті довгі пагони, які не приймуть участь у формуванні, проріджують.
Збирають урожай фруктів. Знищують падалицю, адже звідти на дерева повертаються шкідники або заляльковуються на зиму. Після збору плодів удобрюють послідом у співвідношенні 1:10 або комплексним добривом з розрахунку 60 г на відро води. На доросле дерево потрібно до 8 відер.
19004Проводять позакореневе підживлення мікро- і макроелементами. Нині ринок пропонує спеціальні суміші. Можна використовувати 20 г калійного добрива, 50 г сірчанокислого амонію, добовий настій із 50 г суперфосфату, по 2 г марганцю, сірчанокислого амонію, молібдену, цинку. Цю суміш розчинити у 10 л води.
На абрикосах зрізують 1/3 приросту поточного року, що сприяє наростанню плодових бруньок.
Камедь, котру виділяють кісточкові дерева, видаляють зі стовбурів ножем до живої тканини і обробляють мідним купоросом (100 г на 10 л), замазують коров’яком, садовим варом або натирають щавлем.
Варто під деревами віком понад 6 років висіяти сидерати (рослини, які тимчасово вирощують на вільних ділянках грунту з метою поліпшення його структури, збагачення азотом та пригнічення росту бур’янів) за пристовбурним колом (його діаметр 1,2 м). Як сидерати використовують горох, гірчицю, люпин, фацелію. Навесні їх залишки прикопують. Це замінить внесення гною.
На городі 
Не забудьте про повторні літні посіви кропу, редиски, редьки, салату, шпинату, цибулі на зелень, бобових, огірків, кукурудзи, спаржевої квасолі, буряків, моркви. До речі, добре зберігати взимку моркву і буряк саме пізнього посіву.
Пасинкують помідори. Якщо на кущах уже є довгі пасинки, то нижні нахиляють і прикопують – за рахунок утворення додаткових коренів живлення рослини буде кращим. Проводять підв’язування томатів. На початку цвітіння обприскують 1% бордоською рідиною або системними препаратами для боротьби з хворобами овочів.
Зав’язують листя над головками цвітної капусти. Проріджують коренеплоди – моркву, петрушку, буряк, редьку. Збирають цибулю, часник.
У ягіднику
Вирощують посадковий матеріал суниць і полуниць для розмноження, висаджують його наприкінці місяця. На старих посадках скошують листя.
У малини обрізають пагони, що віддали врожай. Вирізують старі гілки в агрусу та смородини. Розмножують їх, пригинаючи пагони, які згодом підгортають.