10.12.2022 01:50

Повідомити про новину

Поширити:

img_2554 (1)Днями до нашого краю завітала делегація представників Луганської ОДА, районних, сільських, селищних рад Луганщини. Мета – ознайомитися з досягненнями області, перейняти досвід щодо децентралізації.
Під час наради в ОДА заступник голови Луганської облдержадміністрації Роман Косинський зауважив:
– Досвід новий, і ми приїхали, щоб зрозуміти плюси та мінуси реформи. Адже саме на Тернопільщині створено найбільше територіальних громад в Україні.  Для того, щоб відчути добрі зміни у країні, треба  розворушити громади і знайти серед них лідерів. Так ми зможемо відродити і мирну Луганщину. Як не дивно, але  найактивніші громади створюються саме на лінії розмежування.
Після наради  відбувся брифінг з питань проведення реформи децентралізації за участю заступників  голови Луганської та Тернопільської облдержадміністрацій  Романа Косинського й Олега Валова.
За їх словами, візит відбувається у рамках проекту «Децентралізація: нові можливості – нові перспективи – нова країна». Підтримку надав швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні – DESPRO».
У рамках візиту було заплановано  відвідування територіальних громад Тернопільщини. Також було презентовано фотовиставку «Луганщина мирна».

  • Тернопільщина має одні з кращих показників щодо втілення реформи децентралізації, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Олег Валов. – Громадам краю менш як за рік з часу створення вдається забезпечувати перевиконання бюджету. Важливо, що тепер кошти залишаються на місцях – і як ними розпорядитися, вирішують жителі. В області нема жодних проблем і з наданням держсубвенцій на реалізацію проектів, які подали громади.

Початківцям завжди нелегко, виникає низка проблем, які треба вирішувати. Однак це не завадить  поділитися  досвідом з іншими, що ми й робимо нині.
Відтак  луганчани  поїхали у Васильковецьку територіальну громаду  Гусятинського району. Вона об’єднує села: Васильківці, Крогулець, Нижбірок, Старий Нижбірок, Целіїв та Чабарівку. Адміністративний центр розташований у Васильківцях. Очолює її Андрій Володимирович Гайдаш. Тут мешкає понад 6,6 тисяч людей, усі вони активно включилися у розвиток територіальної громади. У самих Васильківцях створена надійна соціальна інфраструктура, насамперед, завдяки сприянню успішного сільгосппідприємства «Мрія». Тепер селяни з інших сіл, що ввійшли до громади, сподіваються, що усі населені пункти розвиватимуться однаково динамічно та матимуть добре майбутнє.
 
За словами Андрія Гайдаша, спочатку не планувалося, що центр громади буде у Васильківцях. Але жителі навколишніх сіл зайняли чітку позицію і відстояли її.

  • Ми – громада, де доходи перевищують видатки, повернули у бюджет 1,2 тис. грн. І це вкотре показує, що децентралізація  діє на добро, – зазначив Андрій Володимирович.
  • Відвідавши дитячий садочок, школу, ФАП, отримали якнайкращі враження, – розповів міський голова Попасної Юрій  Онищенко. –  Під час цього візиту вкотре переконався, що для успіху потрібна активна позиція мешканців. А у нас люди бояться змін, переживають, чи не буде гірше. Свою думку нав`язують і  голови сільських рад, що не хочуть об’єднання. Адже нема гарантії, що стануть ефективними старостами. А тільки такі нині потрібні – активні  й ініціативні – як голови, так і мешканці громад.

Галина ВАНДЗЕЛЯК
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.