27.11.2022 00:39

Повідомити про новину

Поширити:

8У Тернополі можуть припинити постачання гарячої води. «Тернопільміськтеплокомуненерго» має мільйонні борги за природний газ, постачання якого далі під загрозою.
Теплові підприємства в Україні банкрутують, – відзначають експерти. Через величезну заборгованість «Нафтогаз України» погрожує відмовою у постачанні енергії.
«Наразі ми постачаємо воду згідно з нашими зобов’язаннями перед споживачами. Але накопичилася велика заборгованість, з якої 32 мільйони – борг населення, понад 20 мільйонів – борг через різницю у тарифах, яку нам вчасно держава не відшкодовує. І це є більше п’яти відсотків нашої заборгованості за газ. Можна сказати, що ми залишилися із боргами наодинці. Мали б погасити цей борг до першого квітня, проте з мільйонними боргами, які тягнулися роками, швидко справитися нереально. До утворення такої великої суми боргу причетні в основному багаторічні неплатники. Ми не можемо їх повністю відключити від тепла, бо цим нанесемо шкоду сусідам. Немає ефективних інструментів впливу на них. Ми можемо вдаватися до суду, але і судові рішення не виконуються. І як наслідок, ми не можемо позбутися боргів. Ще ускладнило ситуацію підвищення тарифів. І зараз борг настільки великий, що навіть якщо ціле літо будемо без гарячої води, це ситуації не вирішить», – каже директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак.
Якщо тенденція із заборгованістю продовжиться, «Тернопільміськтеплокомуненерго» може стати повністю банкрутом. Експерти радять вирішувати проблему на законодавчому рівні.
http://zz.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.