gazpostach

Літак у Тернополі замінять на ангелів?скачанные файлыЛітак біля парку Національного відродження, зі сторони Східного, встановили ще у 80-х роках минулого століття. У 1992-му міська влада мала намір його демонтувати, проте виявилось, що це непросто і, до того ж, недешево. Кілька років тому тему реконструкції або демонтажу «МІГ-17» знову підняли. Тепер обговорюють перспективу заміни постамента на інший.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Фактично, на мою думку, як тернополянина, він має виключно ностальгічне значення і жодної художньої, естетичної цінності він не має. З другого боку, є висновки комісії, які вказують на те, що треба втручатися, власне, в цей елемент, в цей пам’ятний знак, оскільки є певна загроза аварійності цього знаку».

Тернопільський архітектор Іван Осадчук пропонує замість літака встановити пам’ятник «Трійці Воздвиження». В його проекті це 3 ангели, які на думку автора, гармонійно доповнять бульвар Данила Галицького.

ІВАН ОСАДЧУК, архітектор:

«Яка пропозиція? Конструктивна. Тобто, стріла бетонна – вона ще в досить доброму стані, сама стріла, без літака. Її треба ще трошки примарафетити і використовувати її, як основну, несучу опору на композицію, яка проектується в даному проекті. Зберігаються стрімкість стріли бетонної, її основу обшивати каркасом, кріпити каркас на нього і обшити сучасним металом 3-х кольорів».

Наразі тривають обговорення щодо того, як саме виглядатиме пам’ятник. Тернополяни свої пропозиції та відгуки щодо цього питання можуть висловлювати на сайті міської ради.

http://intb.te.ua/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*