29.02.2024 10:27

Повідомити про новину

Поширити:

20Минулої неділі у приміщенні обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» відбулось розширене засідання членів правління, яке провів голова обласного товариства Олександр Іванович Венгринович.
Голови всіх районних товариств, багатьох міських і сільських заслухали інформацію про роботу правління та його організацій упродовж минулого року, а також затвердили план роботи на рік нинішній. У ньому, зокрема, передбачено виставки, конкурси лемківської писанки, пленер лемківських різьба’ярів, посвячення Лемківської церкви у Тернополі, яке відбудеться у червні. Обговорили проведення вже традиційних щорічних заходів, такі як участь у Міжнародному фестивалі «Лемківська ватра» у Ждині (Польща), організація Всеукраїнського фестивалю Лемківської культури у місті Монастирська, Лемківський «Йордан» та інших, спрямованих на відродження лемківської культури, мови, звичаїв.
Один із таких заходів відбувся відразу після завершення наради. Відома писанкарка із Чорткова Галина Грицьків дала присутнім майстер-клас виготовлення лемківської писанки (на фото). Лемківська писанка, як і інші писанки різних частин України, має свої особливості і, безумовно, прикрашає яскравий самобутній великодній кошик усієї України.
Ярослав СИРИВКО