gazpostach

Ламінувати документи –  наразитися на проблемиУ соціальних мережах часто ставлять запитання щодо ламінованих документів. Люди ламінують свідоцтва про народження, шлюб, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та інші важливі документи, виготовлені з тонкого паперу. Але згодом не всі організації та державні структури приймають заламінований документ. Тож хто має рацію: обачливі громадяни, які хочуть зберегти свої папери у цілісності, чи державні структури, котрі наполягають на оригінальному вигляді документа?

Справа в тім, що в законодавстві немає прямої заборони на ламінування документів. Проте, з іншого боку, закон зобов’язує державні структури й організації працювати виключно з оригіналами документів. І, на жаль, коли документ заламінований, неможливо встановити його справжність. Адже під твердою плівкою може виявитися, до прикладу, два документи різних осіб, складених докупи і запаяних у ламінаторі.

До того ж на ламінованих документах неможливо поставити штампи чи відмітки, наприклад апостиль. А іноді це потрібно. Апостиль ставлять на свідоцтвах про народження та шлюб, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. Отож, на ламінованому документі працівники ДРАЦС не зможуть поставити цей штамп чи інші важливі відмітки.

Під час перетину кордону міграційна служба також може перевірити відповідні документи, і, якщо вони ламіновані, у мандрівників точно попросять пред’явити інші – оригінальні.

Звичайно, хочеться зберегти важливі папери в ідеальному стані і не перейматися через те, що вони можуть намокнути, вигоріти чи випадково порватися, але для цього замість ламінації можна використати простіший, хоча, може, й не такий надійний спосіб: покласти документ в обрізаний до потрібного розміру файл і пройтися по його контурі гарячим ножем. На відміну від ламінованого, такий документ дуже легко і без пошкоджень можна буде звільнити від плівки і пред’явити там, де це буде необхідно.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*