07.02.2023 22:33

Повідомити про новину

Поширити:

Купуючи продукти, завжди хочеться чогось натурального, або, як зараз модно казати, без ГМО. Можливо, саме тому більшість тернополян надають перевагу ринку, де бабуся продає яблука з дерева, що посадив ще її тато, чи молоко від її корови Ромашки. А який смачний сир з того молока!..
Так вважала і наша героїня, купуючи сир на ринку «Оріон». Однак смачний сніданок виявився небезпечним для здоров’я. У продукті дівчина знайшла уламки скла, ними порізала собі язик. Чи обійшлося лише порізами, не знає. Не можуть дати відповіді, чи є дрібні часточки скла в шлунку, навіть лікарі. Мовляв, це не покаже навіть УЗД.
Аби застерегти інших покупців від подібних «сюрпризів», дівчина вирішила поділитися своєю історією у соцмережі. Імені вказувати не захотіла.
Розповідає, що після «смачного» сніданку вирішила знайти бабусю, у якої купувала сир, але зустріла обурених продавчинь, які не бачать у цій ситуації жодної проблеми.
«Почувши мою історію, жінки на ринку вчинили лемент. Мовляв, я роблю з мухи слона. А якщо й з’їла кусочок скла — нічого страшного в цьому нема.
У санітарній лабораторії, що на ринку, навпаки, були збентежені почутим, але нічим допомогти не змогли. Однак порадили звернутися до лікарів, адже осколок міг бути не один. Якогось я б могла ковтнути.
Лікарі запевнили, якщо у шлунку є скло, то цього не покаже жоден УЗД-апарат і навіть гастроскоп. Залишається лише чекати якихось симптомів.
 
Хочу застерегти людей, особливо тих у кого є діти, бо ми завжди хочемо придбати для них натуральні, домашні продукти, не задумуючись про наслідки. Перевіряйте в продавців документи, щоби потім не залишитися зі своєю бідою сам на сам», — йдеться в повідомленні.
За коментарем ми звернулися до завідувача лабораторних досліджень ринку «Оріон» Миколи Зелінського.
«За 12 років роботи – це перший такий випадок. Але у цьому немає нашої вини. Відповідно до закону, лабораторія може взяти на експертизу лише 100 г сиру від загальної кількості. Ми визначаємо лише якість продукту. А щоб знайти у ньому скло, довелося б перетирати його через сито.
Не думаю, що продавець додав у сир скло навмисно. На ринку «Оріон» немає скупників. А люди, які виготовляють певну продукцію, самі ж її реалізовують. Вони мають постійних покупців і дорожать своєю репутацією», – розповів фахівець.
Чи були подібні випадки на центральному ринку, запитали у працівників лабораторії ветсанекспертизи.
«Максимум, що у нас знаходили, це молочні продукти, розбавлені водою. Щоби апарат показав воду, достатньо лише кількох крапель. Часто продавчині погано сушать пляшки, в які наливають молоко. Для них це дрібниці, а для нас – непридатний для продажу продукт», – зауважила провідний лікар лабораторії ветсанекспертизи Наталя Борисяк.
Адміністрація ринку просить не купувати продукти за його межами, навіть якщо там ціна на гривню менша. Адже за таку продукцію ніхто не несе відповідальності.
Також рекомендують приходити на ринок зі своєю тарою, тоді неприємних «сюрпризів» у товарі не буде.
Наталя ЛУКІВ