gazpostach

Купівлею Одеського припортового заводу цікавиться 7 компаній148Свій інтерес повинні підтвердити ще 5 потенційних інвесторів.

Купівлею ПАТ “Одеський припортовий завод” (ОПЗ) на конкурсі, який призначений на 26 липня цього року, серйозно цікавиться як мінімум сім компаній, які вже підписали з Фондом держмайна (ФДМ) України необхідні документи для ознайомлення з підприємством і його звітністю, повідомив глава ФДМ Ігор Білоус, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Розраховуємо, що свій інтерес підтвердять ще близько п’яти потенційних інвесторів. Випадкових імен серед них немає, переважна більшість інтересантів давно знайомі з ОПЗ”, – зазначив він.

Голова Фонду визнав, що продаж такого великого об’єкта пов’язана з низкою ризиків, однак висловив надію, що інвестиційна привабливість ОПЗ досить висока, щоб переважити ці ризики.

Ще раз коментуючи стартову ціну в 13,175 млрд. грн (близько 527 млн дол.), Білоус наголосив, що вона була отримана в результаті застосування різних методик, а наявність претензій як у завищенні цієї ціни, так і в її заниження показують, що найкраща відповідь на це дасть конкурс і ключове завдання – забезпечити на ньому конкуренцію.

Нагадаємо, Кабмін затвердив умови приватизації ОПЗ: аукціон з приватизації має відбутися абсолютно публічно і прозоро, Україна повинна отримати інформацію щодо фізичних осіб – бенефіціарів компаній, що беруть участь в аукціоні, щоб зрозуміти, хто їм володіє. ФДМУ запропонував стартову ціну за 99,567% ОПЗ 13,175 млрд грн.

Міжнародний валютний фонд визнав завищеною стартову ціну приватизації Одеського припортового заводу, за який Україна хоче більше 500 млн дол., і запропонував Києву знизити її, щоб не відлякувати іноземних інвесторів.

Джерело: ua.112.ua
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*