gazpostach

Ковідний антирекордMOSCOW, RUSSIA - JANUARY 12, 2021: A medical worker handles samples at an express COVID-19 testing lab at Vnukovo International Airport. Passengers arriving from abroad are tested for the new COVID-19 strain discovered recently in the UK. Stanislav Krasilnikov/TASS –осси€. ћосква. ¬ лаборатории экспресс-тестировани€ на коронавирус COVID-19 в аэропорту ¬нуково. —танислав  расильников/“ј——

Останніми днями навіть скептикам, котрі доволі легковажно ставилися до коронавірусної інфекції, її наслідків, стало не до сміху. Два дні тому лише за одну добу в області зафіксували, тільки вдумайтесь, 14 летальних випадків. І якщо раніше медики говорили, що здебільшого помирають від цієї недуги люди літнього віку або ж з хронічними захворюваннями, то зараз серед померлих – 30-ти і 40-річні люди.

Начальниця управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко каже, кількість хворих невпинно зростає щодня. Більшість із них потрапляють у лікарні у важкому стані та потребують негайної кисневої підтримки. Більше півтора десятка хворих в області підключені до апаратів ШВЛ.

“На базі лікарні швидкої допомоги готові розгорнути 135 ліжок для надання допомоги хворим з коронавірусною інфекцією. На сьогодні вже більше 50% ліжок заповнено. Заклад достатньо забезпечений киснем, маємо 71 кисневий концентратор, також у нас функціонує кисневий генератор. Найбільшою проблемою, яка може виникнути найближчим часом, є людський ресурс”, – наголосив директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Схожа ситуація у всіх медзакладах області. Тому лікарі просять про допомогу волонтерів, студентів медичного університету.

Єдиний вихід уберегтися від коронавірусної інфекції – дотримуватися протиепідемічних правил та вакцинуватися, кажуть епідеміологи.

До слова, днями Міністерство охорони здоров’я оновило поділ регіонів на карантинні зони. Станом на 17 березня 17 регіонів опинилися в “помаранчевій” зоні, чотири — в “жовтій” і чотири в – “червоній”.

За даними МОЗ, у “жовтій” зоні залишилися Дніпропетровська, Кіровоградська, Рівненська та Харківська області. У “червоній”, як і раніше, – Закарпатська, Івано-Франківська, Житомирська та Чернівецька.

“Помаранчевий” рівень свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Такий рівень ввели у 17 регіонах — Києві, Вінницькій, Волинській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській області.

Показник госпіталізації хворих на COVID-19 перевищено в 10 регіонах. Найвищий показник завантаженості ліжок із киснем у Києві – 69,8%, Закарпатській області – 67,5%, Івано-Франківській – 65,9% (при визначеному показнику 65%).

Щодо статистики, то вона теж не тішить. 18 березня в нашій області зафіксували черговий антирекорд – 690 нових випадків, семеро людей померли (чоловік, 79 років, Чортківський район, с. Вільхівчик; чоловік, 70 років, м. Тернопіль; чоловік, 80 років, м. Тернопіль; жінка, 68 років, м. Тернопіль; жінка, 41 рік, м. Тернопіль; чоловік, 36 років, м. Бережани; чоловік, 82 роки, Тернопільський район, с. Настасів).

Нагадаємо, в області запровадили посилення карантину, правоохоронці ретельніше перевіряють усі громадські заклади. Та наше з вами здоров’я залежить тільки від нас. Бережіть себе і будьте здорові!

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*