Повідомити новину

Поширити:

В Україну повернулося карантинне зонування. Чергове засідання Державної комісії ТЕБ та НС відбулося 27 лютого. Про його результати повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Так, з 0:0 годин 1 березня до “червоної” зони потрапила Чернівецька область. З понеділка там діятимуть обмеження, як і під час жорсткого зимового карантину. Підстави для запровадження «червоного» рівня:
– рівень госпіталізації протягом останніх 3 днів на 100 тисяч населення перевищує цільовий показник 60 осіб на 100 тисяч населення;
– коефіцієнт виявлення випадків інфікування протягом останніх 7 днів перевищує цільовий показник 20%.
Віктор Ляшко зазначив, що тенденції поширення захворюваності в області залишаються невтішними. Тижневі темпи зростання кількості пацієнтів у “ковідних” лікарнях пришвидшилися з 15% до 25%. Щодня в ці медзаклади госпіталізують пацієнтів на 50-60% більше, ніж виписують. Середня зайнятість усіх типів ліжок у Чернівецькій області становить 60%. Незважаючи на те, що забезпеченість ліжками в регіоні значно перевищує середній по країні, окремі типи ліжок, наприклад реанімаційні, зайняті наразі на 55%.
Головний державний санітарний лікар України зазначив, що регіони, які потрапили до «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки, потенційно також вже найближчими днями можуть бути переведені до «червоної». Це, зокрема, Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільські області.
Ми ж поцікавилися у головної санітарної лікарки Тернопільщини Оксани Чайчук про реальний стан поширення коронавірусної інфекції в нашому краї та яка вірогідність потрапляння до «червоної» зони.
«Епідситуація щодо поширення коронавірусної інфекції у Тернопільській області залишається стабільно-напруженою. Ми щодня реєструємо велику кількість лабораторно підтверджених випадків. До прикладу, за попередню добу проведено 1009 досліджень, з них – 315 підозр, лабораторно підтверджених випадків – 145. Про погіршення епідситуації передусім свідчить показник інцидентності. За останній тиждень він зріс від 198,6 до 266,3 на 100 тис населення. Та зазначу, що є території, де значно перевищений загальнообласний показник. Зокрема, Кременецький район з центром у місті Кременець, Тернопільський, з центром у місті Тернопіль, Чортківський з центром у місті Чортків. У Тернополі показник становить 325,3, у Чорткові – 562,9, Чортківському районі – 443,3, Підгаєцькому – 531,2, Монастириському – 645,1, Заліщицькому – 465,9, Бучацькому – 307,9, Бережанському – 300,3».
Зрештою, підсумувала пані Чайчук, у 19 із 21 адмінтериторій нашої області спостерігається приріст захворювання. Лише в Козівському та Лановецькому ситуація стабільна.
На превеликий жаль, щодня на Тернопільщині коронавірус забирає людські життя. Як говорить пані Чайчук, показник летальності, як і раніше, становить 1,4%. Це не перевищує загальнодержавний – 1,9%.
«Але є адмінтеритрорії, де значно перевищений загальнообласний показник. Зокрема, йдеться про Шумський, Теребовлянський, Монастириський, Кременецький, Збаразький, Заліщицький, Гусятинський, Бучацький і Борщівський напрямки. Смертність у нашому краї нижча від загальнодержавного показника – 58,4 на 100 тис. населення, в Україні – 68,4. Це свідчить про якість і своєчасність надання медичної допомоги», – додала головна санітарна лікарка області.
Також на Тернопільщині зросла кількість хворих на грип та ГРВІ, за останній тиждень ми значно перетнули епідпоріг – 127%.
Решта показників у нормі. Тому поки не потрапляємо у «червону» зону. Однак, якщо такими темпами і надалі відбуватиметься приріст захворювання, ймовірність опинитися на тотальному карантині дуже висока.
«Про те, що ситуація критична свідчить і те, що на території області є спалахи коронавірусної інфекції у п’яти закладах. Це – Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни (22 випадки), Бережанський психоневрологічний будинок-інтернат у с.Краснопуща (19 випадків), відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання села Устя Зелене (16 випадків), Кременецький лісотехнічний коледж, с.Білокриниця (23 випадки) та Гусятинська загальноосвітня школа (11 випадків)», – інформувала пані Чайчук.
Епідеміологиня наголошує, що від коронавірусної інфекції варто оберігатися усім, надто тим, у кого є хронічні захворювання. Адже летальні випадки реєструють щоденно. Зокрема, за попередню добу від коронавірусу померли двоє осіб – жінка 60 років з Тернопільського району, яка мала серцево-судинні захворювання та цукровий діабет, і тернополянка 69 років, котра мала такі ж хронічні хвороби.
Як бачимо, найбільше у зоні ризику і надалі перебувають люди з серцево-судинними захворюваннями, діабетом, та ті, у яких виявили онкологію. Тому, наголошує лікарка, незважаючи на епідзонування, статистичні дані, усім, без винятку, потрібно дотримуватися протиепідемічних правил. Наше здоров’я – у наших руках!
Зоряна ДЕРКАЧ