Повідомити новину

Поширити:

23 серпня 2015 року у селі Гнідин Бориспільського району Київської області у присутності небайдужих українців з усіх куточків нашої держави було урочисто відкрито пам’ятник Героєві України, Героєві Небесної сотні Юрію Тарасовичу Вербицькому. 22 січня 2014 року його закатоване тіло було знайдено у гнідинському лісі.
Громада, учні та вчителі місцевої школи, вшановуючи пам’ять патріота, ініціювали перейменування однієї з вулиць села на честь Героя. У шкільному музеї пам’яті створили експозицію, присвячену Юрієві Тарасовичу, зібрали цікаву інформацію, ексклюзивні фотографії, речі. Сьогодні вже надруковано книжку авторки цих рядків «Герой», у якій висвітлено унікальні факти про велику родину Вербицьких.
Нині нам відомі імена багатьох тернополян – Героїв Небесної сотні. Це і Олександр Капінос, і Назар Войтович, і Устим Голоднюк… Юрій Вербицький був львів’янином, але коріння його родини по батьковій лінії на Тернопільщині, у селі Блищанка Заліщицького району.
Його прадід, Іван Теодорович Скоробагач, – січовий стрілець, політв’язень. Загинув у застінках концтабору «Береза Картузька».
А двоюрідний прадід, отець Матей Черник, висвячений на священство єписокопом УГКЦ Григорієм Хомишиним, священик  у Чорткові, катехит Чортківської учительської  гімназії, проповідник українського слова помер за нез’ясованих обставин у 1939 році.
Дід, Зиновій Васильович Вербицький, – директор угринської школи, провідний референт ОУН-УПА з 1943 року загинув від німецької кулі в Сосулівці Чортківського району у лютому 1944 року.
Батько – Тарас Зиновійович Вербицький – кандидат  геолого-мінералогічних наук, перший повоєнний срібний медаліст Заліщицької школи №1, один із основоположників української геофізики.
Збираючи інформацію про родину Вербицьких, мимоволі приходиш до висновку, що українське притаманне Юрієві  генетично. Так уже повелося в родині Вербицьких, що чоловіки брали участь у доленосних подіях в житті нашої країни.
Юрій – один із перших Героїв Небесної сотні. Кандидат фізико-математичних наук, учений, геофізик, провідний інженер та молодший науковий співробітник відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України, співавтор 46 наукових тез, автор низки наукових звітів, альпініст, щирий українець, активіст і волонтер Євромайдану, герой-патріот і просто хороша людина.
Юрій Вербицький і вся Небесна сотня загинули на Майдані за покликом совісті, вони намагалися захистити наші права і свободи. Вони віддали свої життя, аби нагадати нам, хто ми є, щоб збагнули сенс життя, переосмислили людські цінності, виховували дітей справжніми людьми і патріотами держави.
 
Любов Прядко, учитель історії,
заступник директора з виховної роботи
Гнідинської  ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика
Бориспільського району  Київської області