gazpostach

Константинопольський патріархат відмовився йти на поводу у Кремля772Дату початку Всеправославного собору переносити не будуть.

Константинопольський патріархат закликає провести Всеправославний собор у встановлені строки та за участю всіх помісних церков. Про це йдеться в заяві, опублікованій після скликання позачергового синоду Константинопольського патріархату під головуванням Варфоломія, передає ТАСС.

“Священний синод, після того, як несподівано і з подивом дізнався про позиції і погляди братніх Православних церков, і після оцінки (цих поглядів), постановив, що ні одна інституційна структура не може переглянути вже початий соборний процес”, – наголошується в заяві.

У зв’язку з цим очікується, що предстоятелі православних церков, згідно з правилами організації і діяльності Всеправославного собору, повинні будуть забезпечити будь-які “пропозиції щодо змін, виправлень або доповнень до одноголосно прийнятих текстів в рамках всеправославних Передсоборних нарад і збір предстоятелів по пунктах порядку денного”, для їх остаточного формулювання і прийняття рішень в ході роботи Всеправославного собору.

“Константинопольський патріархат, як головна церква з підтримання єдності православ’я, закликає взяти участь у вже визначені терміни у роботі Всеправославного собору, як було всеправославно вирішено і підписано, як предстоятелями, так і їх уповноваженими, і у відповідності з яким рішенням проходила вся тривала процедура підготовки Собору”, – підкреслює Константинопольський патріархат.

Всеправославний собор повинен пройти на грецькому острові Крит 19-26 червня 2016 року. Практична робота з його підготовки ведеться з перервами з вересня 1961 року. На зустріч повинні прибути по 24 архієрея від кожної з 14 помісних православних церков.

Раніше Священний синод Болгарської православної церкви заявив про те, що не буде брати участь у Всеправославному соборі у визначені терміни, мотивуючи свою позицію необхідністю кращої підготовки до нього.

У зв’язку з цим Російська православна церква (РПЦ) запропонувала до 10 червня провести екстрену Всеправославну передсоборну нараду.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*