Повідомити новину

Поширити:

Zemanta Related Posts ThumbnailЛіто! Дача, річка, ліс, риболовля, гриби, походи і … «крилаті вампіри» – комарі. Та проблема не у втраті кількох мілілітрів крові, сверблячці чи пухирцях, а в тому, що ці комахи є переносниками багатьох захворювань. Отже, питання захисту від комарів – життєва необхідність.
Наводимо кілька порад, як створити комфортну зону без комарів удома й на природі.

  1. Якщо у вас є балкон, поставте там горщики з базиліком і пижмом. Їх запах відлякує комарів.
  2. Не до вподоби кусючим довгоносикам ефірні олії апельсина, кедра, лаванди, чайного дерева, герані, гвоздики, м’яти, чебрецю. Додайте кілька крапель в аромалампу чи будь-яке інше джерело вогню – в камін, багаття, на свічку або розігріту сковороду. Змочіть олією цих рослин ватку і покладіть на підвіконня. Можна розмішати олію у воді (5-10 крапель на склянку) і розбризкати по квартирі, а також додати до крему для рук або обличчя і нанести на відкриті ділянки тіла перед тим, як виходити на вулицю, а потім змащувати шкіру через кожні дві години. Тільки переконайтеся, що у вас немає на цю олію алергії.
  3. Ванільний екстракт, бажано натуральний, нанесіть на зап’ястя, шию, ліктьові згини й під колінами.
  4. Аромат розтертих листків полину, чебрецю, меліси й лимоннику також відлякує комарів.
  5. Дим від багаття буде більш ефективним, якщо підкинути туди соснові гілки і шишки.
  6. На прогулянку одягайте одяг світлих тонів. На темну і яскраву тканину комарі сідають охочіше.
  7. Свіжі гілки бузини поставте в кімнату, вони відлякують комарів так само, як і запах листя томатів.
  8. Жодна комаха не доторкнеться до обличчя, якщо вмиватися відваром із коріння полину (жменю подрібненого коріння залийте півтора літрами води, доведіть до кипіння, дайте настоятися впродовж 20-30 хв.).
  9. І, насамкінець, порада від гумористів: гарненько натріться добрим вином і потім посипте себе дрібним піском. Комарі сядуть, нап’ються вина й почнуть кидати камені один в одного.