gazpostach

Касперівське побоїще: буде ще один суд240009Рибінспектори вважають Касперівці місцем масового браконьєрства, а місцевий люд відгукується про рибінспекторів як про таких, що безпричинно застосовують силу і упиваються своєю владою. Цей уже неприхований конфлікт триває роками…

Дійшло до справжнього побоїща – із черепно-мозковими травмами, зламаними носами, втратою свідомості… Два головних державних інспектори Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області поплатилися не лише посадами і втратою статусу держслужбовця, але й «заробили» судимості – за перевищення службових повноважень, що супроводжувались насильством та застосуванням спеціальних засобів. Відповідно до вироку Заліщицького районного суду одного рибінспектора засудили до трьох з половиною років позбавлення волі, другого – до трьох, також їх  на рік позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах. Водночас суд звільнив засуджених від відбування покарання з іспитовим строком на рік.

Апеляційна інстанція не змінила присуду. Але остаточну крапку ще не поставлено – днями стало відомо, що Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ скерував справу стосовно одного засудженого (другий рибінспектор не оскаржував вироку) до апеляційного суду області на новий судовий розгляд. Отже, незабаром резонансну касперівську справу переглядатимуть по-новому.

Подія трапилася ще наприкінці 2013-го. Інспектори перебували в рибоохоронному рейді руслами річок Заліщицького району, опівночі заїхали у Касперівці, де й стався конфлікт із місцевими мешканцями. За словами потерпілих, інспектори їх зупинили, коли ті поверталися з бару, й наказали висипати вміст чорного пакету. Ті не підкорилися. Почалася сутичка, інспектори орудували гумовим кийком. Місцеві чоловіки кинулися на допомогу односельчанам. Перепало й інспекторам, у їхній машині пробили колеса.

У цю ніч у Касперівці з’їхалися і «швидка», і міліція. Щоб стало зрозумілим, наскільки серйозним був цей конфлікт, варто навести висновок експерта стосовно тілесних ушкоджень одного з потерпілих: закрита черепно-мозкова травма зі струсом головного мозку, рвана рана перенісся і спинки носа, синці на повіках очей, перелом кісток носа із незначним зміщенням, садна на лівому плечі та в ділянках ліктьових суглобів.

Рибінспектори вини не визнали – наполягали, що самі стали жертвами розлюченого натовпу. Згодом і стосовно жителів Касперівців теж заведено кримінальну справу.

Ольга КУШНЕРИК

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*