gazpostach

Каменем спотикання стали… територіальні громадиimagesТретє пленарне засідання третьої сесії Тернопільської облради проходило дуже емоційно і дуже повільно.

Спочатку депутати не могли зібратися у сесійній залі. Врешті свою присутність зареєстрував 41 народний обранець, але за внесення питань до порядку денного проголосували значно більше. Зайнявши свої робочі місця, депутати майже три години вносили поправки до порядку денного та голосувати за його прийняття. За цей час встигли зробити одну непланову перерву та навіть посваритися між собою.

«Вітаю, за півдня ми сформували порядок денний. Почнемо працювати? Чи, можливо, знову підемо на перерву?» – з сарказмом зауважив голова облради Віктор Овчарук.

Розпочали роботу із розгляду питань, що стосуються бюджету. Насамперед, йшлося «Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за І квартал 2016 року». Доповідав директор департаменту фінансів Степан Скибиляк. Після обговорення депутати ухвалили рішення – затвердити звіт. Проголосували і ще за кілька бюджетних питань. А також підтримали проект про обсяги регіонального замовлення робітничих кадрів у профтехучилищах області.

210014Справжнім каменем спотикання став розгляд змін до перспективного плану формування територій громад області.

«Жодне об’єднання не проводилося примусово. Ми брали участь в обговоренні перспективного плану. Знову ж таки, перспективний план – це не є догма, не щось остаточне, що  пропонує обласна адміністрація. Це лише бачення однієї сторони, натомість, як жити та розвиватися, вирішує громада», – зауважила голова Заводської селищної об’єднаної територіальної громади Чортківського району Людмила Правлінська.

Проголосувати за зміни до перспективного плану формування територій громад просив заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов:

«Якщо ми не проголосуємо за це питання, то перекриємо громадам кисень, не дамо їм можливості розвиватися і створювати нові об’єднання».

Дискусія нагадувала історію про лебедя, щуку і рака, де кожен тягнув віз у свій бік. Депутати то вимагали спершу вислухати звіт щодо об’єднання громад, то йти на обідню перерву, звинувачуючи у порушенні регламенту. Врешті, питання «Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області» не набрало необхідної кількості голосів.

Наталя ЛУКІВ

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*