27.11.2022 00:41

Повідомити про новину

Поширити:

01В департаменті агропромислового розвитку ОДА у режимі відеоконференції відбувся тренінг  «Як налагодити успішний експорт аграрної продукції та продуктів харчування. Конкурентні переваги органічного експорту».
Участь у заході взяли начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств області тощо.
Фахівці консультаційного органу в органічній сфері «КьюС» (м. Київ) розповіли, чому органічний експорт продукції цікавий. Також йшлося про міжнародні ринки органічної продукції, попит та пропозицію, потенціал України як органічного постачальника, позиціонування і оцінку конкурентоспроможності, ціноутворення, побудову внутрішньої і зовнішньої стратегії органічного підприємства.
Особливу увагу присвятили юридичним аспектам експорту.  Фахівці юридичної фірми «YARLAN» (м. Київ) поінформували про особливості підготовки договорів зовнішньо-економічної діяльності, схеми ефективного експорту та розрахунків, експорт продукції сільського господарства в рамках міжнародних угод (Угода про асоціацію з ЄС, Угода про вільну торгівлю між Україною  та державами ЄАВТ).
Долучилися до роботи і фахівці юридичної фірми Brzezicki Gierszewski (м. Гданськ, Республіка Польща). Вони на прикладі Польщі розповіли про ринок органічної продукції в Польщі, як українські підприємці можуть увійти на польський ринок. Говорили і про правові аспекти відкриття власної компанії в Польщі, експорт товарів з України до Польщі, про податкові аспекти встановлення співпраці з польськими підприємцями, формальні вимоги експорту товарів органічної продукції з України до Польщі (сертифікати, стандарти якості).
– Такі семінари  дуже потрібні сьогодні, – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталій Луй. – Адже це не тільки теорія, а й практичні поради фахівців різних галузей. Думаю, що отримані знання обов`язково допоможуть у щоденній роботі аграріїв краю. А такі тренінги ми будемо проводити і надалі.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.