gazpostach

Юрій Луценко: «Новопризначений прокурор Тернопільщини – досвідчений «кінь», який зможе навчити молоду команду»8ab3428-luc-ternopilГенеральний прокурор України Юрій Луценко представив колективу прокуратури Тернопільської області нового керівника В’ячеслава Перча.

Характеризуючи нового очільника прокуратури області, Юрій Луценко сказав, що свідомо прийняв рішення призначати не молодого тернопільського прокурора, який покаже можливість кар’єрного росту, а «змушений був шукати «старого досвідченого коня», який зможе повести за собою».

«Серед претендентів на посаду прокурора Тернопільської області я розглядав кандидатуру прокурора Кременецької місцевої прокуратури Олега Денисюка. Але коли побачив, що в районі безліч незаконних лісопилок і продовжується незаконна вирубка ліса, зрозумів, що ця людина не заслуговує на кар’єрне підвищення. Також під питанням, чи зможе Денисюк залишатися на своїй посаді. Думаю, це питання вже вирішуватиме новопризначений прокурор», – зауважив Генпрокурор України.

Він додав, що також думав кликати на співбесіду прокурора Теребовлянської місцевої прокуратури Василя Лотоцького, однак отримав інформацію, що в даному районі лише 10% кар’єрів діють легально.

«Ця кандидатура теж одразу відпала. Тернопільська прокуратура прославилася хабарами. Тому вирішив призначати не молодого місцевого, а старого досвідченого «коня», який буде вести за собою. В’ячеслав Перч вже 24 роки працює в органах і зможе навчити молоду команду. При цьому у мене вимога: із чотирьох заступників щонайменше троє  мають бути місцевими, які знають область», – наголосив Луценко.

За словами Юрія Луценка, до  кінця літа новий прокурор повинен сформувати команду і з вересня піти у наступ на злочинців та корупціонерів. Уже має завдання для В’ячеслава Перча і голова облдержадміністрації Степан Барна.

«Перше, що вам треба зробити, – це проаналізувати роботу прокуратури щодо кримінальних проваджень, які не розглядаються вже понад півроку. Для мене досі залишається загадкою, чому блокується робота і діяльність окремих підприємств на території Тернопільської області.  Прокуратура врешті повинна відмовитися від хабарів та взятися до роботи», – зауважив Степан Барна.

Юрій Луценко зазначив, що серед основних пріоритетів прокуратури сьогодні є відновлення довіри громадськості. Тому головне завдання новоспеченого прокурора Тернопільщини – «відловити велику рибу» з мережами організованих угрупувань, приділити особливу увагу резонансним справам народного інтересу, через які люди роками оббивають пороги прокуратури. Щодо новопризначеного керівника, то про себе він розповів наступне:

«Народився в 1962 році у Чернівцях, – повідомив В’ячеслав Перч. – Закінчив у 1987 році Вищу слідчу школу МВС Радянського Союзу, яка випускала тільки слідчих. Пропрацював в органах МВС до 1992 року. Потім обіймав різні посади у прокуратурі міста, області. В Генеральній прокуратурі – з 2000 року. Сім’я проживає в Києві, старший син живе окремо, 14-літній син живе з нами. У декларації немає нічого, що я міг би утаємничити: маю квартиру у Києві, автомобіль».

Наталя ЛУКІВ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*