gazpostach

ЄС може на 70% наблизити повернення Криму6028За словами дипломата, незважаючи на те, що європейці негативно ставляться до факту анексії Криму, “російська пропаганда не спить”

Невизнання країнами анексії Криму було першим, але не головним кроком у підтримці України. Другий і більш важливий крок – офіційна заява про те, що півострів має повернутися під контроль України. Таку заяву в інтерв’ю “Обозревателю” зробив Посол України в Хорватії, за сумісництвом Надзвичайний і Повноважний посол України в Боснії і Герцеговині Олександр Левченко.

“Ми повинні подякувати всім країнам, які заявили: “Ми не визнаємо анексії Криму. Але це в основному пасивна позиція. Зараз ми переходимо до другого кроку, а він важливіше: все повинні сказати – “Крим повинен бути повернутий Україні”, – переконаний посол.

У цьому контексті він зауважив: “Ми говоримо про вербальну політичну підтримку України, яка не вимагає якихось коштів. Але якщо кожна країна в Європі скаже Росії публічно, що Крим повинен бути повернутий Україні, повірте, це вже 70% перемоги”.

Відповідаючи на питання про роль української дипломатії в досягненні цієї мети, Левченко заявив: “Це питання має звучати на щоденних зустрічах у всіх посольствах. Ми повинні працювати над тим, щоб офіційні особи в Європі зробили таку заяву”.

У той же час дипломат повідомив: незважаючи на те, що європейці негативно ставляться до факту анексії Криму, “російська пропаганда не спить”. “Вони намагаються протидіяти, просувати свої ідеї, говорять про готовність капіталовкладень, розвитку бізнесу. Натякають, що варто знімати санкції. Але ми підкреслюємо, що санкції – це те мале, що Захід може зробити для України. Я впевнений, що санкції – це той фактор, який стримав подальшу російську агресію”, – переконаний Левченко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*