Повідомити новину

Поширити:

192Так звані високі грядки, за методом З.Хольцера, не часто можна зустріти на садових ділянках. Але фахівці запевняють, що урожай на них в 2-3 рази перевищує урожай зі звичайних грядок, і овочі достигають на 2-3 тижні раніше. Отож, варто побудувати хоч би одну високу грядку.
Вам знадобляться: дерев’яні бруски і дошки; товста поліетиленова або ПВХ плівка; металевий профіль; товстий дріт; металева сітка; дерев’яні обрізки (гілки, тріски); макулатура; матеріал для компосту (листя, трава); родюча земля.
Місце під майбутню грядку має бути добре захищеним від вітру і протягів. Бажано, щоб грядка добре освітлювалася сонцем. Враховуйте її розміри. Довжина може бути будь-якою, а ось ширину не варто робити більше півтора метри, щоб грядку було зручно обробляти з двох боків.
Найкращий каркас – з металевих куточків, сполучених в кутах болтами або зварюванням. Але цілком можна обійтися і дерев’яними брусками.
Доповніть каркас грядки стінками. Найпростіший варіант – стіни з дошок. Внутрішні поверхні дошок, що контактують із землею, ізолюйте поліетиленовою плівкою або обрізками лінолеуму. Через 1-1,5 м зробіть стягування для стінок з товстого дроту. Без такого зміцнення земля розпиратиме зсередини стінки і зруйнує їх.
На дно покладіть металеву сітку для захисту від гризунів. Поверх сітки – гілки, обрізки картону, папір. Потім насипте шар компосту – листя, подрібнену траву. Ретельно полийте конструкцію водою і зверху насипте родючу землю шаром не менше 30 см. Ущільніть всі шари, щоб земля не занадто просідала. Грядка готова. Можете приступати до висадки розсади.