05.02.2023 12:32

Повідомити про новину

Поширити:

192Так звані високі грядки, за методом З.Хольцера, не часто можна зустріти на садових ділянках. Але фахівці запевняють, що урожай на них в 2-3 рази перевищує урожай зі звичайних грядок, і овочі достигають на 2-3 тижні раніше. Отож, варто побудувати хоч би одну високу грядку.
Вам знадобляться: дерев’яні бруски і дошки; товста поліетиленова або ПВХ плівка; металевий профіль; товстий дріт; металева сітка; дерев’яні обрізки (гілки, тріски); макулатура; матеріал для компосту (листя, трава); родюча земля.
Місце під майбутню грядку має бути добре захищеним від вітру і протягів. Бажано, щоб грядка добре освітлювалася сонцем. Враховуйте її розміри. Довжина може бути будь-якою, а ось ширину не варто робити більше півтора метри, щоб грядку було зручно обробляти з двох боків.
Найкращий каркас – з металевих куточків, сполучених в кутах болтами або зварюванням. Але цілком можна обійтися і дерев’яними брусками.
Доповніть каркас грядки стінками. Найпростіший варіант – стіни з дошок. Внутрішні поверхні дошок, що контактують із землею, ізолюйте поліетиленовою плівкою або обрізками лінолеуму. Через 1-1,5 м зробіть стягування для стінок з товстого дроту. Без такого зміцнення земля розпиратиме зсередини стінки і зруйнує їх.
На дно покладіть металеву сітку для захисту від гризунів. Поверх сітки – гілки, обрізки картону, папір. Потім насипте шар компосту – листя, подрібнену траву. Ретельно полийте конструкцію водою і зверху насипте родючу землю шаром не менше 30 см. Ущільніть всі шари, щоб земля не занадто просідала. Грядка готова. Можете приступати до висадки розсади.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.