gazpostach

Як вирости достойним громадянином України?11171 червня – День захисту дітей. Якось в.о. директора дитячого будинку «Малятко» Майя Василівна Члек сказала: «Я не розумію цієї дати. Що ми відзначаємо? Від кого захищаємо наших діток? І якщо у цьому і справді є потреба, то чому маємо робити це лише цього дня? Дітей потрібно любити, навчати добру, готувати до подолання труднощів, які у нинішньому жорстокому світі так часто підкидає доля. Маємо показати дитині, як важливо самоствердитися, вирости справжньою людиною. І це робити щодня, щохвилини, а не лише 1 червня».

Мені дуже сподобалися слова жінки. Тож вирішила провести невеличке опитування і запитати маленьких тернополян, що, на їхню думку, потрібно для того, щоб вирости достойним громадянином України. Отримала чимало відповідей. Ось найцікавіші з них.

Влад МАТВІЄВИЧ, 6 років, вихованець садочка №26

«Щоб вирости справжнім громадянином України, треба любити свою сім’ю, мати багато-багато дітей, поважати батьків і любити їхню любов до нас. А ще я хочу бути схожим на свого дідуся, він у мене військовий. Тому щовечора вчуся правильно марширувати і віддавати честь. Справжній чоловік має вміти захищати свою державу».

Вікторія ОЛЕКСІЙ, 13 років, учениця школи №13

«Щоб вирости справжньою україночкою, треба добре вчитися, любити й поважати маму. І ще не можна знищувати природу. Не слід сваритися, але треба вміти захищати своє рідне».

Надійка ФІАЛКА, 7 років, учениця школи-колегіуму №12

«Я дуже люблю свій край, Україну. Подобається співати наші пісні, одягати таку гарну різнокольорову вишиваночку. Думаю, що кожна дитина, яка шанує традиції, поважає батьків і є патріотом своєї держави, виросте достойним громадянином».

Андрій ДЕРКАЧ,  6 років, вихованець дитячого садочка №26

«Я хочу вирости справжнім козаком. Захищати всіх від небезпеки. Думаю, що кожен, хто обере для себе правильну професію, допомагатиме людям, буде достойним громадянином. А ще справжній козак має мати багато дітей,  заробляти багато грошей і носити вишиту сорочку».

Павло ЄВТУШОК, 7 років, учень школи №16

«Справжній громадянин України має любити державу, батьків, гарно вчитися. А ще хлопцям треба вміти добре битися, щоб захищати дівчат і свою країну. Кожен чоловік повинен мати гарну професію, заробляти гроші, любити своїх дітей. Думаю, у мене все вийде, і мама буде мною пишатися, коли я виросту».

Ось таке наше майбутнє. Гадаю, якщо вони не змінять своєї думки, а батьки підтримають такі щирі мрії й прагнення своїх дітей, наша Україна процвітатиме.

Зоряна ДЕРКАЧ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*