gazpostach

Як позбутися болю у спині…1500Біль у спині відчувають 90% жителів мегаполісів, особливо ті, хто щодня змушений працювати сидячи. Тож від чого цей біль у офісних працівників – від малорухомого способу життя чи від психологічних проблем?

Юрій Симоненко, нейрохірург Міжнародного центру нейрохірургії

Про що свідчить біль у спині?

Є два великі різновиди болю в спині. Більш сильний біль може бути ознакою іншої хвороби, наприклад, біль у спині може з’явитись у людини з камінням у нирках, може  бути біль у спині при хворобах сечостатевої системи, при захворюваннях шлунку, кишкового тракту.

Так само може боліти спина при пухлинах хребта, пухлинах спинного мозку, при дуже багатьох чинниках. А також біль у спині може свідчити про механічне перенавантаження хребта. Саме тому важливо звернутися до фахівця, для того щоб визначити, що саме є причиною болю в спині.

Саме  офісні працівники страждають від болю в спині переважно тому, що вони весь час сидять. Вони сидять вдома, на роботі, у машині і лежать тільки тоді, коли сплять. Саме тому у них постійно болить спина.

Сидіння саме по собі є великим навантаженням на поперек, тому що людина, яка стоїть, має навантаження на поперековий відділ хребта вдвічі менше.

Як правильно працювати сидячи, щоб не боліла спина?

Все дуже просто. Найперше правило – це зробити так, щоб поменше сидіти. Якщо все ж таки доводиться сидіти, то робити це слід так, як колись вчили діточок у школі – сидіти треба рівно, вигинаючи спину і розправляючи плечі. Найгірша поза для навантаження на хребет – це поза згорбленої, схиленої людини.

Якщо людина не може втримати себе в положенні на стільчику рівно, то їй треба підкладати щось під поперековий відділ хребта.

Насправді я дуже сумніваюсь в тому, що існують вправи, які можуть допомогти на робочому місці. Чому? Тому що людина на робочому місці має працювати, а не займатися вправами.

Реально фізіотерапія і вправи допомагають впоратися з болем у спині, але це мають бути систематичні, більш довготривалі заняття, ніж 5 хв біля комп’ютерного стола. Тому треба переривати безперервне сидіння просто прогулянками, якщо це можливо.

А вправами займатися у спеціально відведених для цього залах. Існує багато думок стосовно того, які вправи кращі, а які гірші. Єдиної думки щодо цього немає.

Загальна думка така, якщо люди працюють в офісі і ведуть малорухомий спосіб життя, в цілому виграють ті, хто починає займатися чи то плаванням, чи то бігом, чи будь-якими іншими вправами.

Оксана Королович, психотерапевт

Чи насправді є якісь психологічні причини болю в спині?

Почнемо з того, що психологічний стан людини в цілому впливає на наше тіло. Нарешті люди починають розуміти, що наше тіло – це найменше, на чому завжди позначається відсутність діалогу між нашими думками і почуттями.

Тобто якщо дух із душею ніяк не можуть визначитися з проблемою, то на тілі це позначається у вигляді хвороби. Будь-якої.

Але хребет – це не що інше, як найголовніший стержень, по якому рухається і тече наша життєва сила. І від того, як людина розпоряджається своїм життям, як вміє тримати баланс, як людина дає і бере, залежить наше самопочуття.

Якщо людина весь час лише бере, за все хапається і не може спокійно видихнути, то вона знаходиться в процесі повільного внутрішнього руйнування. Тіло не справляється. Спочатку воно починає перевантажуватися в ділянці плечей.

Тоді людина починає йти до масажистів та реабілітологів. Вони ж виконують роль лише помічників, підтримують м’язову масу всього тіла, але це лише одна частина допомоги. А якщо спеціаліст ще працюватиме з думками людини, тоді біль зникне остаточно.

Як лікувати хвору спину з погляду психотерапевта?

Коли людина скаржиться на біль у спині, то насправді треба дивитися вище. Вантаж лежить на плечах – я повинен! І ось коли ми бачимо зігнуту людину, у якої остеохондроз, можна сказати, що вона ходить із думкою, ніби винна всьому світу.

Але насправді не всьому світу, а собі внутрішньому, тому сценарію, який всередині. Адже я хочу бути правильним, класним, ідеальною мамою, гарним фахівцем – ну усім. Спина не витримує.

Життєва сила має певну ресурсну частину.  У такому разі ми повинні дати нашому тілу та почуттям підтримку. І це можливо лише через любов до себе.

Джерело: espreso.tv

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*