gazpostach

Як інтернет магазини накручують ціни300019Все частіше магазини електроніки переходить на інтернет-торгівлю. Про те, як накручують ціни, в коментарі  gazeta.ua  розповів президент Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.

“Раніше на ринку електроніки було кілька найбільших лідерів, що працювали в оф-лайні. Тепер усі вони мають свої інтернет-майданчики. Тому тепер у них ціни майже не відрізняються від цін в інтернет-магазинах. Таким чином, на ринку з’явилася повноцінна конкуренція”, – говорить експерт.

Найбільша конкуренція в інтернет-торгівлі у сегменті побутової техніки. Тут нерідко інтернет-магазини маневрують цінами залежно від доходів покупця. Експерти радять не довіряти перевіреному магазину в мережі, а порівнювати ціни. Особливо ретельно слід перевіряти ціни на товари підвищеного попиту. Тут інтернет-магазини можуть накручувати до 250%.

“Споживачі нерідко нехтують перевіркою цін на інших ресурсах, хоча для цього є кілька сервісів. Якщо різниця цін в різних магазинах незначна, покупець звернеться туди, де він уже купував. Велика різниця в ціні може виникнути, наприклад, на товар миттєвого попиту. Через спеку такими стали вентилятори. У деяких інтернет-магазинах ціна на той самий вентилятор відрізнялася майже на 700 гривень”, – говорить Олексій Дорошенко.

За його словами, така схема працює за рахунок того, що запаси товару відносно невеликі. З накруткою до 250% їх все одно розкуплять постійні покупці. Їх інтернет-магазини “вміють” розпізнавати серед користувачів і завищувати для них ціни.

“Лояльних користувачів упізнають за номером пристрою. Їм виставляють завищені ціни, бо постійні покупці, як правило, не порівнюють ціни в інших магазинах. Тож краще перевірити вартість товару з чужого пристрою”, – уточнює фахівець.

Якщо торік це були поодинокі випадки, то зараз такі схеми працюють часто.

“Ще один спосіб накрутити ціну – оцінити купівельну спроможність людини через пристрій, з якого вона заходить на сайт магазину. Що дорожче, тим вища ціна. Максимальні ціни, наприклад, можуть ставити власникам продукції Apple”, – говорить Дорошенко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*